Marek Hamšík v sobotu 19. augusta odkoučoval svoj prvý súťažný zápas v pozícii hlavného trénera starších žiakov RSC Hamsik Academy. Na ihrisku ho bolo počuť.

Jeho zverenci sa o 10.00 h v Podlaviciach stretli v rámci 1. kola I. ligy starších žiakov U15 skupiny Stred s rovesníkmi z Námestova. V zápase dominovali, prezentovali sa kombinačnou hrou a snahou hrať pekný futbal, vďaka čomu si vytvorili množstvo šancí a zvíťazili 9:1. „Sme spokojní, výsledok o tom svedčí. Chceli sme vstúpiť do sezóny víťazstvom, a to mohlo byť ešte vyššie. Určite nepotešil inkasovaný gól, chceli sme hrať na nulu, ale ráta sa dobrá hra a výsledok,“ zhodnotil zápas Marek Hamšík.

Po víťaznej premiére mal nový tréner kategórie RSC Hamsik Academy do 15 rokov pochopiteľne dobrú náladu: „Pocity mám dobré, musím to hodnotiť iba pozitívne. Som naozaj rád, hlavne za chalanov, že splnili to, čo sme si povedali a ideme ďalej.“

Marek Hamšík odohral v kariére množstvo veľkých zápasov na najvyššom fóre pred plnými štadiónmi. Súťažný zápas v pozícii trénera však bol preňho novinkou, takže pociťoval pred úvodným výkopom napriek svojim bohatým skúsenostiam nervozitu? „Robil som si z chalanov troška srandu, že budem aj ja nervózny z tohto zápasu a v pozadí som aj bol. Predsa len, bola to oficiálna premiéra, tak som rád, že sme to zvládli, mužstvo aj ja,“ odpovedal.

Rekordér v počte reprezentačných štartov a 8-násobný futbalista roka na Slovensku vedie v tíme starších žiakov hamšíkovcov aj svojho syna. Christian nastúpil s kapitánskou páskou a uprostred poľa dirigoval hru. Skóroval z penalty, ale v zápase ho bolo vidno najmä vďaka finálnym prihrávkam.

So súťažnou premiérou v pozícii trénera ide ruka v ruke aj prvý predzápasový príhovor v šatni. Marek Hamšík odpovedal aj na otázku, čo povedal chalanom v kabíne na predzápasovej príprave ako prvé: „Že už konečne začína liga, a všetci sa tešíme na tento moment. Potom to boli už skôr také trénerské, taktické rady.“

Bývalý kapitán slovenskej reprezentácie aj Neapola, ktorý v júli oslávil 36. narodeniny, počas celého zápasu svojich zverencov hlasito povzbudzoval, nabádal ich k aktívnej hre, pressingu a rozdával im taktické pokyny. Je to štýl, ktorým sa chce prezentovať aj naďalej? „Áno, tak som to robil od prvého prípravného zápasu, odkedy som pri chalanoch. Tento koučing z mojej strany bude takýto určite dovtedy, kým nebudem musieť rozprávať, ale ak treba, tak budem,“ odpovedal na záver Marek Hamšík.