Vyvrcholenie bežeckej sezóny nadšencov behu z celého širokého regiónu je tu. Piaty ročník Banskobystrického maratónu odštartoval sprievodnými podujatiami už v sobotu.

IMG_2757Počas celého sobotňajšieho dopoludnia súťažili na banskobystrickom námestí a v jeho bezprostrednom okolí malí bežci vo veku od piatich do pätnástich rokov v hlavných súťažných kategóriách na vzdialenosti od 200 do 800 metrov. Tradičným spestrením boli aj preteky lezúňov či preteky mamičiek s kočíkmi. Organizátori do jednotlivých disciplín zaregistrovali vyše tisíc detí. Na všetkých malých bežcov čakali premiérovo aj pamätné detské tričká s motívom maratónu či zaslúžená medaila. Malých bežcov v ich snahe podporil aj olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov a zároveň úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Matej Tóth.

Počas celého dňa navyše priamo na námestí prebiehalo Maratónske expo, na ktorom sa prezentovali jednotliví produktoví partneri podujatia a zároveň aj sprievodný hudobný program na pódiu. Na Námestí Štefana Moyzesa si navyše mohli všetci zašportovať aj v rámci ďalšieho z podujatí, ktoré sa tento víkend v centre mesta konali. Popoludní tu OZ Prístav nádeje usporiadalo akciu Biatlon (nielen) pre hendikepovaných. Na trati zostavenej biatlonistom Dušanom Šimočkom si mohli zašportovať zdraví i hendikepovaní a dokonca i celé rodiny v rámci zábavnej súťaže.

Štart hlavných behov O2 Banskobystrického maratónu je na programe v nedeľu o 9.00 h ráno. Od rána do popoludňajších hodín preto musia vodiči i cestujúci v mestskej hromadnej doprave počítať s vylúčením dopravy v centre mesta, ako aj na hlavnom ťahu v smere od centra do Radvane. Viac informácií nájdete v našom staršom príspevku.