Počas posledného augustového víkendu bolo na programe 5. kolo nižších futbalových súťaží, ktoré prinieslo viacero regionálnych derby stretnutí. Jedným z najväčších lákadiel víkendu bol súboj Badína so Zvolenom, z ktorého vám prinášame fotogalériu.

Dukla aj Podbrezová bodovali vonku naplno

Banskobystrickí futbalisti vycestovali v sobotu 28. augusta do Púchova, kde nastúpili na stretnutie 6. kola II. ligy. Mužstvo Dukly sa ujalo vedenia už v 15. minúte po tom, čo Šulc vysunul do úniku Jurčišina, ten ešte prihral lepšie postavenému Róbertovi Polievkovi, ktorý poľahky poslal loptu do odkrytej brány. Hráči Dukly napokon zdvojnásobili svoje vedenie v 76. minúte. Po aute Migaľu posunul Kojnok loptu Polievkovi, ktorý z pravej strany šestnástky prihral pred bránu presne zakončujúcemu Jakubovi Šulcovi. V závere zápasu si už futbalisti Banskej Bystrice dvojgólové vedenie postrážili a s čistým kontom zdolali Púchov na jeho pôde 0:2.

Šlágrom 6. kola II. ligy bol súboj medzi Košicami a Podbrezovou. V ňom sa všetko podstatné udialo v druhom polčase. Skóre sa po prvýkrát menilo v 55. minúte, kedy Issa priťukol loptu Galčíkovi, ten vnikol do pokutového územia a prihral pred bránu, kde zakončil gólom skvelú akciu Podbrezovej Daniel Pavúk. Železiari si poistili vedenie v 72. minúte po ďalšej peknej akcii. Obranca Bartoš vysunul na pravú stranu šestnástky Kováčika, ktorý prihral pred bránu Michalovi Breznaníkovi, a ten poľahky spečatil stav na konečných 0:2.

Šláger skončil deľbou bodov, Kováčová doma prehrala

Pozornosť futbalových fanúšikov z Banskej Bystrice a okolia pútal treťoligový šláger, v ktorom Podkonice privítali pred početnou kulisou nezdolané Rakytovce. Oba tímy chceli potvrdiť výborný vstup do sezóny. V dramatickom stretnutí, na konci ktorého mohli Podkonice strhnúť vedenie vo svoj prospech, prišlo napokon k deľbe bodov. Viac o tomto šlágri sa dozviete našej samostatnej fotoreportáži.

Kováčová doma hostila Oravské Veselé, ktoré v poslednom kole obralo o body Podkonice. Hostia vstúpili do tohto zápasu výborne, keď otvorili skóre už v 9. minúte gólom Ďungela. Ďalšie gólové momenty patrili Jánovi Jurkymu, ktorý skóroval v rozmedzí 20. a 25. minúty dvakrát a mužstvo z Oravy viedlo už 0:3. Kováčová stihla do prestávky znížiť po presnom zásahu Martina Turáka z 35. minúty. Domácim vyšiel úvod druhého dejstva, keď v 48. minúte znížil na 2:3 Marek Macko. Zázračný obrat sa ale napokon nekonal. Už v 50. minúte totiž prinavrátil hosťom dvojgólové vedenie Janič a v 75. minúte pribrzdilo snahu Kováčovej vylúčenie Skydana po druhej žltej karte.

Badín v derby prevýšil Zvolen, Šalková nestačila na lídra

V sobotu sa odohral šláger 5. kola IV. ligy skupiny JUH, v ktorom Badín privítal Zvolen. Tomu sa ani po páde o súťaž nižšie príliš nedarí, čo chceli Badínčania, ktorí zatiaľ stratili body len s lídrom, využiť vo svoj prospech. Domáci od úvodu zápasu dominovali, čo potvrdili gólom v 19. minúte, kedy po centri Rafanidesa prehlavičkoval brankára hostí Koreca Robert Studený. Badín zvýšil v 25. minúte už na 2:0 po tom, čo Vician efektnou pätičkou prihral do šestnástky Denisovi Urgelovi, ten ešte našiel lepšie postaveného Studeného, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase.

Mužstvá išli do šatní za stavu 3:0, keďže v závere prvého polčasu sa po signáli z priameho kopu presadil strelou od žrde Ján Vician. Hostia zo Zvolena domácim nestačili a od 58. minúty hrali navyše o jedného menej, keďže po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy Jakub Tóth. Mužstvo Badína v 80. minúte ešte prikrášlilo výsledok na konečných 4:0, keď po centri Viciana z pravej strany hlavičkoval presne Peter Výlupok. Z tohto derby vám prinášame aj fotogalériu.

V sobotu hrala doma aj Šalková, ktorú čakala ťažká úloha v podobe lídra z Banskej Štiavnice. Bezgólový stav vydržal až do 75. minúty, kedy poslal hostí do vedenia Pavol Blaho, ktorý premenil pokutový kop. Banská Štiavnica v 82. minúte zdvojnásobila svoje vedenie po presnom zásahu v podaní Ľubomíra Urgelu. Medzibrod doma podľahol Tornali najtesnejším rozdielom. Partizán Čierny Balog doma zvíťazil nad Hajnáčkou po výsledku 2:1.

Jakub získal prvé body, vyhrala aj Slovenská Ľupča

Jakub prehral prvé štyri zápasy a v 5. kole tak už bolo načase bodovať. Súperom Jakuba bol Hliník nad Hronom, ktorý ešte v tejto sezóne nevyhral. Vedenia sa ale ujali hostia, keď v 25. minúte premenil penaltu Krčmárik. Domáci Jakub vyrovnal o necelých desať minút po tom, čo sa taktiež z bieleho bodu presadil Robert Kútik. Už o tri minúty na to dokonal obrat Miloš Mišány. Domáci napokon získali prvé tri body v sezóne s prehľadom, keďže v druhom polčase sa dvakrát strelecky presadil Michal Čief a Jakub tak zvíťazil rozdielom triedy.

Nováčik a líder tabuľky zo Slovenskej Ľupče zatiaľ zažíva skvelý vstup do sezóny, čo potvrdil aj v domácom súboji s Dobrou Nivou. Ľupča viedla v 23. minúte už 3:0 po vlastnom góle Zbončáka a presných zásahoch Jána Medveďa a Ivana Pipicha. V 53. minúte zvýšil na už na 4:0 Peter Lakomčík, na čo hostia zareagovali dvomi gólmi v závere stretnutia. Selce hrali doma s Krupinou bez gólov. Sásovej ani dva góly vonku na bodový zisk nestačili.

5 0 1 4 7:13 1

Lučatín a Brusno si v derby body rozdelili, Priechod sa postaral o dvojciferný debakel

V sobotu sa odohralo derby 5. kola I. triedy medzi Lučatínom a Brusnom. Tento súboj priniesol až sedem žltých kariet, no žiadne góly. Zmeniť to mohol v 60. minúte hráč Lučatína Michal Sedliak, ktorý ale nepremenil penaltu. Priechod, ktorý by sa v tabuľke rád videl vyššie, potvrdil rolu favorita na pôde Nemeckej. Hostia tento zápas totálne ovládli, keď nastrieľali až desať gólov. Až štyrikrát skóroval Peter Zehnal, dva góly z penalty pridal Matúš Vajda a o zvyšné presné zásahy hostí sa postarali Filip Vajda, Erik Ivanič, Jozef Budaj a Ján Bednár.

Rezerva Šalkovej naďalej stopercentná, Dúbravica porazila v prestrelke Tajov

Najnižšia súťaž – II. trieda priniesla vo svojom 5. kole už tradične niekoľko divokých výsledkov. Bez strany bodu pokračuje B-tím Šalkovej, ktorý tentokrát vyhral na pôde Mičinej 2:6, pričom o polovicu gólov hostí sa postaral Ján Tešlár. Schuti si zastrieľala Riečka, ktorá aj vďaka hetriku Jána Šimčíka rozdrvila Hiadeľ výsledkom 9:0. Až sedem gólov videli diváci v Dúbravici, kde domáci tím obral o body silný Tajov. Baláže doma porazili Horné Pršany rozdielom triedy, pričom po dvoch góloch si pripísali Jakub Túry a Vladimír Túry. Na strane hostí sa medzi dvojgólových strelcov zapísal Peter Šulaj.