Záver tretieho aprílového týždňa ponúkol množstvo zaujímavých súbojov. Dukla mohla byť v prípade výhry s predposledným Fiľakovom o krok bližšie k titulu. Šalková v IV. lige v naháňačke za vedúcim Medzibrodom musela uspieť v Revúcej, Jupie chcelo zaznamenať prvé jarné trojbodové ťaženie. O súťaž nižšie sa konalo derby Jakub – Sásová, posledný Priechod zase narazil na prvú Lovču. V prvej triede bol ostro sledovaný duel susedov Podkonice – Slovenská Ľupča. Kompletný sumár všetkých zápasov nájdete v sumári aj s fotogalériou zo zápasov.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 6. kolo

Skupina o udržanie sa v najvyššej súťaži sa presunula do odvetných súbojov. Železiari v týchto bojoch v piatich zápasoch nespoznali premožiteľa, trikrát vyhrali a dvakrát remizovali. Pred týždňom zdolala Podbrezová v domácom prostredí Senicu 3:1 a proti tomu istému súperovi to chcela zvládnuť aj v sobotu. Senica ale využila výhodu domáceho ihriska možno aj na otvárací gól z kopačky Franka Anderssona Castanedu Veleza pár minút pred prestávkou. Takmer pol tisíca divákov už v druhej 45-minútovke nevidelo trepotať sa sieť brány. Železiari si tak v bojoch o udržanie pripísali prvú prehru. Posledný tím tabuľky vypadne do nižšej ligy a predposledný neminie baráž. Zverenci trénera Fabuľu sú napriek prehre na tom veľmi dobre. Do konca ostávajú štyri zápasy, na predposledný Prešov majú náskok desať bodov.

II. liga – 25. kolo

V druhej lige sa nedarilo ani jednému tímu z nášho regiónu. Posledná rezerva Podbrezovej jednoznačne podľahla na štadióne v Stupave bratislavskému Interu. Jediným strelcom železiarov sa stal v 48. minúte Viktor Jedinák. Zvolenčania hostili v boji tímov zo spodných priečok Komárno. K zisku dôležitých troch bodov nasmeroval Lokomotívu v polovici prvého polčasu Raymundo Hamšík. Z troch bodov ale nebolo napokon nič. Na začiatku druhej polovice hry totiž vlastným gólom vyrovnal na 1:1 Martin Šimko a o štyri minúty pridal ďalšiu ranu pod pás Zvolenu Samir Nurkovič. Skóre 1:2 vydržalo až do záverečného hvizdu. Po ňom Lokomotíva padla na predposlednú priečku, za sebou má už len Podbrezovú. Pohronie tradične v piatok doma privítalo svojho protivníka a to tretiu Skalicu. Tá ukázala svoju kvalitu a pohronskému celku nedovolila skórovať. O neúspech domácich pomerom 0:2 sa postaral Haša a Dolný. Vedúca Sereď aj ďalší kandidát na titul Poprad len bezgólovo remizovali a Skaličania strácajú aj vďaka výhre nad Pohroním na lídra šesť bodov. Päť hracích kôl zostáva do konca sezóny v druhej lige.

TIPOS III. liga Stred – 20. kolo

Dukla bojuje v tretej lige o prvé miesto najmä s Lučencom. Pred týždňom boli Bystričania stopercentní, zatiaľ čo Lučenec doma podľahol Martinu 1:3. Tentokrát sa červeno-bieli predstavili na pôde predposledného Fiľakova. Z povinnej jazdy bola napokon len bezgólová remíza (prvá pre Fiľakovo), takže 700 divákov sa gólu nedočkalo. Zaváhanie Dukly využil Lučenec, ktorý v Krásne nad Kysucou nezakopol. Už v tretej minúte rozhodol jeho hráč Stefan Višić o najtesnejšej výhre rivala Banskej Bystrice. Tá má na vedúcej pozícii trojbodový náskok pred Lučencom, ten má ale zápas k dobru. Detve sa darí v jarnej časti lepšie než v jesennej. Naposledy uspela 0:4 v Novej Bani. S vyššie postaveným Námestovom už ale posledný tím tabuľky neuspel. V nedeľu držali domáci bezgólový stav až do 80-tej minúty. Vtedy ale pokoril brankára Trifunovića Habiňák a poistku na 0:2 pridal v úplnom závere z 11-ky Siman.

IV. liga JUH – 18. kolo

Po dvoch odložených a dvoch prehratých dueloch chcelo Jupie na jar prvýkrát zvíťaziť. V nedeľu si zmerali sily pred domácimi fanúšikmi s Čiernym Balogom, ktorý patril medzi mužstvá, ktoré len zriedka prehrávajú. Kvalitu Partizánu potvrdili dvomi zásahmi do siete Jančiara hosťujúci Giertl a Cibula. Po polčase viedli 0:2, ale Jupie reagovalo rýchlo na začiatku druhého dejstva znížením Hanáka a hneď aj vyrovnaním Brašeňa. Cieľ o dokonalý obrat pretavil do reality kapitán Veselovský, a aj on sa postaral o prvú jarnú trojbodovú jazdu Jupie. Úspešné boli aj Rakytovce, ktoré si poradili v sobotu s Tornaľou. Pred domácimi divákmi sa predviedol najmä Filip Rafanides, ktorý strelil tri zo štyroch gólov rakov. Tri body si pripísala aj Šalková, ktorá potvrdila rolu favorita v Revúcej. Jediný gól tam dal v 55-tej minúte Pavol Dobrík. Šalkovú, bojujúcu o najvyššiu pozíciu, nepotešila výhra vedúceho Medzibrodu vo Vinici.

Selce doma proti Lieskovcu nestrelili ani gól

Veľké derby sa konalo v Jakube, ktorý narazil v sobotu na Sásovú. Po prvom polčase boli bližšie k trom bodom futbalisti Jakubu po dvoch góloch Mišányho, aj keď za Sásovú sa presadil z penalty Choma. Skóre 2:1 sa menilo až v 76. minúte, kedy vyrovnal Murín. O obrat na 2:3 v prospech Sásovčanov sa o niekoľko sekúnd postaral jeho spoluhráč Stacho. Posledné slovo mal Peter Vajda, ktorý v úplnom závere gólom na 3:3 rozhodol o tom, že derby nebude mať víťaza. Jakubu aj Sásovej sa o niečo viac vzdialila Kováčová, Hrochoť a najmä líder súťaže Lovča, ktorí bodovali naplno. Práve na Lovču narazil posledný Priechod. Súboj mačky s myšou nepriniesol prekvapenie, aj keď Priechod viedol od osemnástej minúty zásluhou Mateja Kubáta. Následne ale inkasoval pol tucta gólov, hetrik si pripísal Michal Páleník. Selce mohli v prípade výhry predbehnúť aktuálneho súpera Lieskovec. To sa im však nepodarilo a to vďaka zásahu Pepicha zo 77. minúty. Ten sa stal hrdinom Lieskovca, keďže rozhodol zápas.

I. Trieda – 18. kolo

V prvej triede sa pozornosť sústredila na súboj geografických susedov – Podkoníc so Slovenskou Ľupčou. Po bezgólovom prvom polčase poslal z penalty do vedenia Ľupču Róbert Hermánek a to v 74. minúte. Výsledok sa menil ešte raz a sieť sa vlnila opäť v bráne gólmana Slobodníka. Autorom gólu na 0:2 bol Peter Lupták, ktorý sa taktiež pričinil o pokorenie lídra súťaže. Podkonice zaznamenali ešte len druhú porážku v sezóne, napriek tomu neohrozene kraľujú. Rezerva Šalkovej po veľkom boji bohatom na plody futbalu podľahla Valaskej a nevrátila jej tak prehru 2:1 z prvého vzájomného merania síl. Šalková vyhrávala ešte v 45. minúte 2:0, keď sa presadil Šimčík a Vučković. Ešte v tej istej minúte ale znížil za hostí Lapin. V druhom polčase sa triafali do čierneho už len hráči Valaskej (vlastný gól Švantnera znamenal tretí gól Šalkovej) a otočili zápas. Duel iste ovplyvnilo aj vylúčenie domáceho Matúša Tučeka v 76. minúte za stavu 2:2. Brusno podľahlo Hroncu na jeho trávniku najtesnejším možným rozdielom, čo zariadil už v deviatej minúte Kuzma.

Osemgólová prestrelka medzi Malachovom a Harmancom vyšla lepšie pre domácich

Starým Horám sa podarilo prekvapiť. V nedeľu prehrávali s Lučatínom 0:1 až do 85. minúty. Vtedy udrel Daniel Babjak na 1:1 a obral tak favorita o dva body. Lučatín má však na čele veľký náskok, stále ostáva neporazený. Od B-čka Seliec sa čakalo víťazstvo nad poslednými Hornými Pršanmi. O výhre domácich 3:0 sa na Balážoch rozhodlo už v prvom polčase. Presnými strelcami boli Michal a Peter Matonok a Róbert Chaban. Ani vylúčenie Strečka zo 67. minúty neohrozilo zisk troch bodov Selčanov. Prekvapenie sa zrodilo v Riečke, ktorá si musela deliť body s Hiadľom po remíze 3:3. Hiadeľ dokonca ešte v 58. minúte vyhrával 1:3 ale Petrán spolu so Srnkom zachránili aspoň bod pre favorita. Nezaváhala druhá Ľubietová, ktorá porazila doma Králiky 2:0 a rovnakým pomerom uspela Dúbravica v Tajove.

II. trieda skupina B – 12. kolo

V 12. kole si schuti zastrieľalo vedúce Jasenie. Odniesla si to Polomka. Ako správny kapitán hetrikom pomohol k vysokej výhre 6:0 Ján Gaboň. Tatran Čierny Balog B v posledných dvoch súbojoch strelil len jediný gól a získal jeden bod. Jasná výhra sa od Tatranu čakala, keď v sobotňajšom stretnutí hostil jedného z outsiderov. Očakávaný scenár začal napĺňať už v polovici prvého polčasu Michal Muránsky, ktorý dvomi zásahmi zariadil rýchle vedenie 2:0. Za Pohronskú Polhoru ale do polčasu znížil Goceliak. Na začiatku druhého dejstva dokázal posledný tím tabuľky vyrovnať na 2:2 gólom Korytiaka a remízu 2:2 udržal do konca. Ďalšie prekvapenie sa už nekonalo. Beňuš si tesne poradil s B-čkom Braväcova a Heľpa nedala šancu Michalovej.

FK 1928 Jasenie vs. TJ Tatran Polomka 6:0
TJ Tatran Čierny Balog B vs. TJ Slovan Pohronská Polhora 2:2
TJ Slovan Beňuš vs. FK Sokol Braväcovo B 3:2
TJ Slovan Michalová vs. ŠK Heľpa 0:3