Dobrovoľný hasičský zbor Šalková dnes slávnostne dostal od ministerstva vnútra do užívania nové vozidlo.

Za účasti najvyšších krajských a okresných predstaviteľov Hasičského záchranného zboru, ministra vnútra Daniela Lipšica, primátora Banskej Bystrice Petra Gogolu a poslancov mestského zastupiteľstva Marcela Pecníka a Jaroslava Kuracinu slávnostne uviedli dobrovoľní hasiči do užívania nové vozidlo šalkovského zboru. Primátor vyzdvihol činnosť DHZ Šalková a pripomenul ocenenie, ktoré od mesta za rok 2011 získali.

V podobnom duchu sa niesol aj príhovor ministra vnútra. „Je to tradícia, ktorá pomáha ľuďom v najťažších životných situáciách. Verím, že vám nová technika bude slúžiť dobre. Verím, že ju budete používať čo najmenej, aby tých tragických situácií bolo pomenej, ale ak ju už použijete, tak snáď bude čo najlepšie slúžiť komunite v Šalkovej,“ povedal Daniel Lipšic prítomným dobrovoľníkom a občanom Šalkovej.

DHZ Šalková sa pravidelne zúčastňuje na súťažiach a reprezentuje mesto vo vyšších kolách. V úzadí záchranárskej práce nezostáva ani výchova mladej generácie k hasičskému poslaniu či výmena skúsenosti s partnermi. Tento hasičský zbor už desať rokov spolupracuje s nemeckými hasičmi v Halberstadte. V súčasnosti má 62 členov (27 žien a 35 mužov).