V sobotu na Štiavničkách to v zápase proti majstrovskej Žiline už zďaleka nebola tá, duchom neprítomná Dukla, zo zápasu v Košiciach. Prekvapivo zverenci Štefana Zaťka boli počas celého zápasu lepším, dokonca omnoho lepším tímom na ihrisku. Vychádzali zo zabezpečenej obrany, kontrolovali hru, ale svoje vyložené šance trestuhodne zahadzovali.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0

Žlté karty: 36. Pleva, 68. Brašeň – 15. Šourek. Stretnutie na Štiavničkách oficiálne sledovalo 3140 divákov.

Zostava FK Dukla: Pindroch – Poljovka, Adámik, Hlinka, Hučko – M. Pančík, Pleva (90.+ Kupčík), Prekop, Brašeň – Hesek (81. Johancsik), Jakubko.
Zostava MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Štrba, Šourek, Patrik Mráz – Gergel (89. Fótyik), Škvarka (55. Zošák), Guldan, Majtán – M. Ceesay, Lietava (75. Pich).

Neznalí fanúšikovia Dukly sa najskôr zhrozili, kto to v bráne nahradil zraneného Petra Boroša, tí znalí boli pokojnejší, pretože odchovanec červeno-bielych Branislav Pindroch sa k svojmu debutu v Corgoň lige postavil po skvelých výkonoch v dorasteneckých kategóriách, či juniorke Dukly. A aj keď nemal veľa práce, svojím koncentrovaným výkonom dodával istotu hráčom pred ním. Tí mohli v zápase 25. kola Corgoň ligy skórovať už v 7. minúte, keď Plevova hlavička smerovala mimo Krnáča, ale to sa v zápase zrodili ešte vyloženejšie šance. Napríklad v 13. minúte, kedy vysunul po žilinskej strate lopty Hesek Jakubka a ten nabehol s uhla pred Krnáča. Mnohým sa vtedy vynoril podobný moment z jesene, kedy z takejto pozície mladý Pich, vtedy ešte v drese Dukly, premenil takúto šancu. Jakubko žiaľ nie, aj keď gólmanovi hostí narobil problémy. Potom viac zaujali žilinskí fanúšikovia, ktorí vystavili hore nohami zástavu banskobystrických fanúšikov, ktorú ukradli pred jesenným zápasom na Štiavničkách. Životná púť tejto zástavy sa však práve na domácej pôde aj potrhaním skončila. Späť ale k hre. Tú mohol zvrátiť na stranu Dukly v 26. minúte Hesek, jeho ďalekonosná strela letela mimo. O niekoľko minút sa ale zahrial už aj Pindroch, keď vybiehal pred Majtánom. V 39. minúte prišla ešte ďalšia strela  z diaľky od aktívneho Heseka, ale ani tá sa neujala.

Vyložená šanca prišla po zmene strán v 50. minúte, kedy po prieniku mohol Brašeň skúsiť nahrať Jakubkovi, lenže namiesto toho svoje sólo zakončil len na Krnáčovi. Ešte výraznejšia šanca nastala v 63. minúte, kedy Hesek v šestnástke našiel Plevu, lenže ten trestuhodne zahodil. Už o minútu na to mohol skóre predstalen otvoriť Poljovka. Jeho razantná strela zo štandardky spred šestnástky preletela múrom, ale tesne aj ponad žilinskú bránu. Hráčov, ale aj usporiadateľov potom začal čím ďalej tým viac zamestnávať silný vietor. Ten napríklad zahnal Pindrochov výkop v 70. minúte až za zadnú čiaru, výkop tak opakoval. Vietor, ktorý vyvracal okrem iného aj reklamné tabule okolo ihriska a raz ich dokonca zavial až takmer do stredu poľa, nelámal hlavu Jakubkovi, ktorý ňou mohol v 74. minúte poslať  loptu za Krnáča, ale Dukle nebolo súdené streliť gól. Zaujali aspoň domáci fanúšikovia, ktorí svojím efektne vymysleným choreom pobavili prítomných a najmä aspoň trochu vyrovnali potupu od svojich náprotivkov. Posledné minúty sa dohrávali vo vlažnom tempe a keď aj štandardka Žiliny v 90. minúte skončila v múre, mohli hráči Dukly preklínať svoje zahodené šance. V zápase boli totiž jednoznačne lepší.