V sobotu si v Laskomeri prišli na svoje všetci milovníci extrémnej cyklistiky. Na pumptrackovej trati v Laskomerskej doline sa uskutočnili preteky na MTB/BMX bicykloch a odrážadlách v detských kategóriách v rámci slovenského seriálu Pumpcup 2020.

Desiatky pretekárov z celého Slovenska venovali dopoludnie na laskomerskej trati tréningom a popoludní už potom jednotlivým súťažným jazdám. Pretekári sa predstavili v rámci hodnoteného Pumpcup-u, ale tiež už tradičného Dirt cup-u.

O úvod súťažných jázd sa postarali najmenší pretekári na odrážadlách a nasledovali ich starší a skúsenejší kolegovia na bikeoch. Atmosféru tohto športového podujatia sme zachytili v našej fotoreportáži, ktorú nájdete pod článkom. Výsledky organizátori z Bike Racing Slovakia zverejnia na svojich stránkach.

Seriál pretekov Pumpcup 2020, ktorý v Banskej Bystrici pokračoval po podujatiach v Martine a Báhoni, vyvrcholí 22. augusta majstrovstvami Slovenska v Spišskej Belej.

Hybridný pumptrack v Laskomeri spolu s laskomerskými singletrailami, ktoré vďaka tunajším nadšencom horskej a športovej cyklistiky spojených v občianskom združení KoLesom v uplynulých rokoch v lokalite vznikli, tvoria na Slovensku unikátny areál a trate pre vyžitie všetkých bikerov. Viac o tratiach v Laskomeri sa dočítate na stránke bbtrails.sk.