Po dvoch rokoch obmedzení žije centrum Banskej Bystrice sviatočnou vianočnou atmosférou naplno. Od úvodu decembra tam bežia vianočné trhy, ktoré opäť tvorí množstvo stánkov s občerstvením i rozličným remeselným tovarom a ďalšími výrobkami. To všetko dotvára aj pravidelný kultúrny program Banskobystrických Vianoc.

Atmosfére dodáva čaro nielen svetelná výzdoba či centrálny vianočný strom, ale aj sama príroda. Tá v uplynulých dňoch začala farbiť aj uličky centra Banskej Bystrice na bielo. Sneh pod nohami, vôňa vareného vína či punču a dobrôt na tanieroch. To je kombinácia, ktorej v čase adventu málokto odolá.

To všetko dotvára v centre Banskej Bystrice kultúrny program, ktorý bude pokračovať aj v ďalších dňoch. Už vo štvrtok 15. decembra, sa na pódiu na Námestí SNP od 17-tej predstaví dámske spevácke kvarteto Lamour a 16. decembra, rovnako o 17-tej, so svojimi vianočnými piesňami aj Robo Opatovský.

Pred Vianocami nebude chýbať ani tradičný Živý Betlehem v podaní Spoločnosti veselých šermiarov Cassanova. Banskobystričania si budú môcť tradičný biblický príbeh v ich podaní pozrieť 21. decembra o 16-tej, 17-tej a 18-tej hodine. Ďalší kultúrny program prebieha aj v Robotníckom dome či banskobystrických kostoloch.

Remeselné stánky predajcov zostanú na Námestí SNP a Námestí Štefana Moyzesa do 22. decembra. Stánky s punčom, vareným vínom, klobáskami, lokšami a ďalším občerstvením v centre mesta zostanú do 26. decembra.