Ani nová tvár na súpiske Banskobystričanov – dvadsaťštyriročný americký útočník Andrew Hamburg, nepomohla zvrátiť nepriaznivú sériu baranov. V prestížnom derby súboji podľahli zverenci Vladimíra Országha výborne hrajúcemu Zvolenu potupne 1:6.

HC ’05 B. Bystrica – HKM Zvolen 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Góly: 48. Handlovský – 15. P. Zuzin, 33. Síkela, 35. Pokovič, 44. Škvaridlo, 46. P. Zuzin, 58. Čanky. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 855 divákov.

Zostava HC ’05 B. Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Bambúch, Martin, Macháček, Meland, Rosandič, Devečka, Styk – Hudec, White, Lunter – Macík, Heizer, Kadura – Matúš Chovan, Petro, Handlovský – Hegyi, Hamburg, Žilka.

HC '05 Banska Bystrica - HKM Zvolen, derby, Banská Bystrica, 10.12.2013Zostava HKM Zvolen: Šimko – Pokovič, Juraško, Hertl, Hraško, Ťavoda, Mucha, Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, Škvaridlo – Síkela, M. Jurík, Baláž – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, Fekiač, Ďaloga.

Prvá polovica úvodného dejstva sa niesla v znamení obojstranne bojovného hokeja. Až v pätnástej minúte videli diváci úvodný gól stretnutia, ktorý potešil skupinu zvolenských fanúšikov. Po krásne zvládnutej akcii a výmene puku s Brabencom sa presadil Zuzin. Menovaná dvojica zvolenských útočníkov si spoluprácu zopakovala aj o dve minúty neskôr, tentoraz však bez gólového efektu.

Hostia spod Pustého hradu dominovali aj v druhej tretine. Hneď v jej úvode zaujali veľké šance Hraška, Fekiača a Škvaridla. Na strane Baranov mal dobrú príležitosť na vyrovnanie Hegyi, ale prestrelil Šimkovu bránu. V 33. minúte využil Zvolen svoju prvú presilovú hru v stretnutí, keď na trestnej lavici sedel Meland. Individuálne sa presadil Síkela a zvýšil náskok hostí na 2:0. O chvíľu neskôr viedli „bryndziari“ už rozdielom troch gólov, keď Pokovič po samostatnom nájazde potrestal hrubú chybu Banskobystričanov.

HC '05 Banska Bystrica - HKM Zvolen, derby, Banská Bystrica, 10.12.2013Keď na začiatku poslednej časti hry nevyužil stopercentnú príležitosť na zníženie White, domáci diváci začali tušiť, že ich miláčikovia už zrejme zápas nezvrátia. Ešte horšie bolo v 44. minúte, keď sa presadil bývalý hráč Baranov Škvaridlo. Škvaridlo bol hlavným aktérom aj druhej využitej presilovky hostí v 46. minúte – jeho druhý gól a skóre 0:5 vyhnali z brány gólmana HC 05 Kalembu. Spomienky na potupnú prehru 0:8 z posledného derby vo Zvolene na chvíľu odvrátil Handlovský, ktorý prudkou strelou prestrelil Šimka a znížil na 1:5. Posledné slovo však mali opäť hostia zásluhou Čankyho. Zvolenčanom sa podarilo dokonale zahanbiť Banskobystričanov, keď v posledných dvoch derby im strelili štrnásť gólov, pričom inkasovali iba raz. Pod Urpínom budú mať nad čím premýšľať.

Najbližší zápas Banskobystričania odohrajú v piatok v Poprade.