Súboje o postup a zostup vo väčšine súťaží vrcholia, my vám pravidelne prinášame ich sumár. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu IV. ligy medzi Medzibrodom a Zvolenom B.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 11. kolo

Boje v skupine o postup do najvyššej súťaže sa prehupli do predposledného kola, v tabuľke je to stále poriadne nabité. Po predposlednom kole majú teda najbližšie k postupu VSS Košice avšak len o skóre pred Liptákmi. Navyše oproti VSS majú zápas k dobru východniarske tímy Prešov a košická Lokomotíva, ktoré by v prípade výhry nahradil kraľujúcich Košičanov na ligovom tróne. Pred 1652 divákmi VSS Košice nezvládli mimoriadne dôležitý zápas s Pohroním, o ktorého výhre rozhodol tesne pred uplynutím hodiny hry Matúš Matuškovič a poriadne tak zrejme ovplyvnil to, kto bude budúcu sezónu patriť medzi elitu. Po šiestich prehrách prišla konečne aj výhra Zvolenčanov a to proti rezerve šošonov. Zvolen dvakrát prehrával, najprv vyrovnával v 34-tej minúte Fuják, neskôr na začiatku druhej 45-minútovky Starší a v 65. minúte spečatil obrat a tri body Oliver Špilár.

DOXXbet liga – sk.o zotrvanie v II. lige sk. Západ – 10. kolo

Dukla ukončila vydarené súboje o zotrvanie v DOXXbet lige symbolickou výhrou 3:0 nad vtedy ešte druhým najsilnejším tímom tabuľky. V prvom polčase otvoril strelecký účet stretnutia Tomáš Zázrivec a už klasicky sa presadil aj Endy Opoku Bernadina. V 62. minúte sa stal posledným strelcom Dukly v tomto ročníku Filip Ungar. Zostupujúca Šaľa aj Senec svoje rozlúčkové zápasy v druhej najvyššej súťaži nezvládli.

TIPOS III. liga – Stred – 26. kolo

Kremnička hostila Makov, rozdiel medzi tímami v tabuľke nebol až tak veľký ako tomu nasviedčal konečný výsledok. Najviac pri deštrukcii Makova dal o sebe vedieť hetrikom Ján Kostúrik, spomeňme aj dvojgólových strelcov Kollátiho a Ševčíka. Železiari nezvládli úlohu favorita v stretnutí s posledným B-tímom Pohronia. O výsledku 1:1 bolo rozhodnuté takmer za polhodinku, vyhrávala Podbrezová gólom Mareka Jakubu, v 31. minúte vyrovnal Dávid Beňo. V závere zápasu jedna červená karta na oboch stranách nič neovplyvnila a Pohronie sa mohlo tešiť z druhého bodového zisku. Istý víťaz súťaže Martin nezaváhal v Krásne nad Kysucou.

IV. liga – juh – 24. kolo

Futbal - nizsie sutaze - IV. liga - Medzibrod vs. Zvolen B - 05.06.2016 - Medzibrod
Medzibrod zdolal rezervu Zvolena jasne 5:1 a stále dýcha na chrbát vedúcemu Fiľakovu

V štvrtej lige sa dve kolá pred koncom drží na prvej pozícii Fiľakovo, naháňa ho len Medzibrod. Ani jeden z tímov nezaváhal. Fiľakovu padlo za obeť Jupie, ktoré od neho inkasovalo pol tucta gólov. Medzibrod si podobným spôsobom poradil so zvolenskou Lokomotívou, jej jediný gól zaznamenal Ivan Pařenica. Za Medzibrod hviezdili dvojgóloví Tomáš Klinec a Peter Belko.

V. liga – skupina C – 24. kolo

Vedúca Šalková si nemôže dovoliť zakopnúť z dôvodu dobiedzajúcich Rakytoviec. V derby si poradila so Sásovou o čo sa pričinili dvomi gólmi Chovanec. Po jednom pridali Rusnák, Zimnikoval a Kútik. Za Sásovčanov sa v závere presadili Vidiečan a Fábry a z nepríjemných 5:0 to prikrášlili aspoň na 5:2. Raky nezaváhali na pôde posledného Braväcova, kde po góloch Turčana, Murína, Malatinca a Vargu vyhrávali v 34. minúte už 0:4. Domácim sa podarilo už len kozmeticky upraviť na konečných 2:4 zásluhou Srnku a Maguru. V 82. minúte za Rakytovce nepremenil penaltu Schmidtmayer. Selce zvládli duel v Lieskovci, a to najmä vďaka dvom trefám do čierneho od Filipa Koctúra, gól dal aj Matonok.

FK Šalková – ŠK Sásová 5:2
OŠK Lieskovec – ŠK Selce 2:3
OFK 1950 Priechod – TJ Lovča 3:4
ŠK Hrochoť – ŠK Partizán Čierny Balog 1:3
FK Sokol Braväcovo – FK Rakytovce 2:4
TJ Sokol Repište – OTJ Hontianske Nemce 0:3
TJ Baník Štiavnické Bane – FK – 34 Brusno – Ondrej – zápas odložený, odohrá sa 10. júna

I. trieda – 24. kolo

V súboji prvého s posledným medzi Jakubom a Strelníkmi sa žiadny zázrak nekonal. V prvom aj druhom polčase dali domáci po dva góly, tie zaznamenal dvojgólový Pánik a presadil sa aj Čief so Spišiakom. Zakopol druhý Bacúch a to v Hronci, čo náležite využila Slovenská Ľupča, ktorá je druhým najväčším súperom Jakuba v boji po prvenstvo. Ľupča totiž rozbila v debakli kola predposledný Lučatín a podobne ako Jakub zvládla úlohu favorita. Na lídra strácajú dve kolá pred koncom futbalisti OFK jediný bod. B-čko Šalkovej nestačilo na Nemeckú, ktorá rozhodla o troch bodoch už v prvom polčase. V 33. minúte to bolo už 3:0 po dvoch zásahoch Kubiša a jednom od Pikulu. Skóre sa následne už nezmenilo.

II. trieda skupina A – 24. kolo

Vedúce Podkonice v derby kola zavítali do Tajova. V polovici prvého polčasu vyhrávali už 2:0, keď konto súpera zaťažil Polóny a Očenáš. Tajov bol však zdatným protivníkom a dokázal vyrovnať zásluhou Kaščáka a Kucku, ktorý skóroval v 80-tej minúte. Hrdinom zápasu sa však stal Polóny, ktorý v samotnom závere rozhodol o výhre 2:3 a o tom, že Podkonice vyhrajú už naisto túto súťaž. Za Králiky žiaril Marek Holmík, ktorý nasúkal päť kúskov pršianskemu gólmanovi Oravcovi a to presne za jednu hodinku, v priebehu šiestej až 66-tej minúty. Králickej Tiesňave určite dopomohli k debaklu aj dve červené karty hostí. Séria troch víťazstiev Ľubietovej skončila v nedeľu po súboji s rezervným tímom Seliec. Domáci síce vstúpili do zápasu výborným spôsobom a už od druhej minúty vyhrávali gólom Dominika Sauku. Selčania však otočili zápas jednoznačne vo svoj prospech. V závere polčasu stanovil na prestávkových 1:1 Mořingl, ktorý zároveň aj naklonil misky váh na stranu Seliec v 62. minúte. Ďalej sa podarilo presadiť dvakrát Hlinkovi a ešte predtým z pokutového kopu Kopicovi. Na 2:3 mohol v 73. minúte znížiť domáci kapitán Frederik Sauka, ale nezamiešal karty. Ešte len druhýkrát v sezóne ochutnali pocit víťazstva Staré Hory v súboji outsiderov s Hronsekom.

II. trieda skupina B – 18. kolo

Svoju silu dementovala Dolná Lehota, keď tretí tím tabuľky Bacúch zdolala rozdielom dvoch tried 8:2. Hetrikom sa blysol Peter Kvačkaj.

TJ Partizán Dolná Lehota – TJ Slovan Beňuš 8:2

1. TJ Partizán Dolná Lehota 14 11 2 1 49:10 35
2. ŠK Heľpa 14 9 2 3 34:23 29
3. TJ Slovan Beňuš 14 9 1 4 43:33 28
4. TJ Tatran Čierny Balog B 13 8 1 4 54:19 25
5. TJ Mladosť Pohorelá 13 5 3 5 25:25 15
6. TJ Tatran Polomka 14 4 1 9 26:38 13
7. ŠFK Sihla 14 2 3 9 13:35 9