V prvom kole 43. ročníka Slovenského pohára vo futbale si Kremnička na domácej pôde poradila s tímom z vyššej súťaže – druholigovým MŠK Rimavská Sobota.

ŠK Kremnička – MŠK Rimavská Sobota 1:0 (1:0)

Gól: 37. Ševčík; ŽK: 80. Bíreš – 54. Migaľa; Stretnutie sledovalo 200 divákov; Rozhodovali: Mojsej – Poracký, Klovanič.

Zostava ŠK Kremnička: Kaczorek – Cibuľka (89. Kollár), Urgela, Blaščik (64. Choma), Podstavek, Loučka (64. Jobko), Ševčík, Rapčan, Bíreš, Schober, Kiššák.

Zostava MŠK Rimavská Sobota: Pulen – Mravec, Janec (57. Köböl), Vargic, Zvara, Morháč (85. Szokan), Siheľský, Pekár (46. Pisarík), Rubint, Leško, Migaľa.

Prekvapivo aktívnejší boli z úvodu domáci hráči Kremničky, keď mal v 16. minúte gól na kopačke ich kapitán Lukáš Ševčík, ale zo šestnástky mieril len vedľa bránky Gejzu Pulena. Potom postupne iniciatívu preberali hostia. Za favorita duelu ohrozoval Kaczoreka v 25. minúte Dávid Leško. Následne  sa mohli hráči Rimavskej Soboty viackrát presadiť po rohoch, keď v 35. minúte hlavičkoval vedľa Pekár a z ďalšieho nebezpečne dorážal Vargic, ale ani ten Kaczoreka neohrozil. Prešla len minúta a domáci sa ujali vedenia, keď Lukáš Ševčík z asi 25 metrov z ľavej strany krížnou strelou vyprášil pravú stranu Pulenovej brány. Hostia ale mali vyrovnanie na kopačkách v 41. minúte, kedy Matúš Pekár neusmernil loptu prebiehajúcu pozdĺž brány do prázdnej svätyne domácich.

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie hostia. V 52. minúte bol sám pred Kaczorekom Gabriel Pisarík ale domáci gólman si s jeho strelou poradil. V 59. minúte sa musel k hornej žrdi naťahovať Pulen, ktorý vyrážal Blaščikovu hlavičku. Lukáš Blaščik bol s Matejom Podstavekom rozbehnutý na Pulena aj o niekoľko minút, ale druhý menovaný loptu nasmeroval len na brankára hostí. Na opačnej strane mal Kaczorek problémy na bránkovej čiare, keď mu musel pomáhať Urgela, ale ani ten si s ňou neporadil podľa predstáv, no zaváhanie domácich zadných radov nevyužil nik z hostí. Hra bola následne úplne vyrovnaná, aj keď hostia sa ešte snažili o vyrovnanie. V 82. minúte si postranný rozhodca nevšimol ofsajd Sihelského, ale ten situáciu pred Kaczorekom aj tak nezvládol. Keď si v závere domáci gólman poradil aj s Vargicovou strelou, hostia už nemali nárok na postup. Pre brankára Kaczoreka sa však zápas neskončil najšťastnejšie, keď zo súboja v nadstavenom čase vyšiel s rozbitou hlavou. ŠK Kremnička sa predstaví v druhom kole Slovenského pohára 13. alebo 14. septembra, pri čom jej súperom už môžu byť aj corgoňligové tímy.

Ďalšie výsledky tímov z nášho regiónu:

FK Poprad – MFK Banská Bystrica Rakytovce 1:0 (1:0)

ŽP Šport Podbrezová – FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0 (na p.k. 3:1)