Aj uprostred týždňa bolo na slovenských futbalových trávnikoch živo, keďže na programe bolo 2. kolo Slovnaft Cupu. V ňom sa predstavila aj banskobystrická Dukla či štvrtoligový Badín. Z regionálneho derby Slovenská Ľupča – Kováčová vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Slovenská Ľupča sa o prekvapenie nepostarala

V súboji domáceho lídra V. ligy skupiny C s treťoligistom z Kováčovej sa už v 10. minúte ujal vedenia favorit, keď sa René Duda ocitol zoči-voči brankárovi Gapšeranovi, ktorého ofenzívny hráč Prameňa prekonal strelou po trávniku. Mužstvo Slovenskej Ľupče mohlo na úvodný gól hostí odpovedať v 18. minúte. Lopta sa po priamom kope Pipicha odrazila od hráčov stojacich v múre na roh, ktorý domáci dobre zahrali a v päťke to skúšal na dvakrát kapitán Ľupče Hermánek, no brankár hostí Tuček skvele zasiahol.

Krátko na to sa hostia dostali do úniku dvoch proti jednému, v ktorom najprv kapitán Kováčovej Turák mieril do brvna a z následnej dorážky prekopol odkrytú bránu Bellay. V 40. minúte sa už Matúšovi Bellayovi podarilo rozvlniť sieť, no jeho gól zblízka brány nebol uznaný kvôli ofsajdovému postaveniu.

Mužstvu Kováčovej sa predsa len podarilo zdvojnásobiť svoje vedenie ešte do prestávky. V 44. minúte sa po centri z pravej strany presadil gólovou hlavičkou kapitán Prameňa Martin Turák. Hráči Slovenskej Ľupče vstúpili do druhého polčasu aktívne. Vypracovali si niekoľko rohových kopov, v 48. minúte zas Tučeka takmer prekvapil z priameho kopu Peter Lakomčík. Domáci ale nevedeli nájsť recept na obranu súpera, ktorému už za priaznivého stavu stačilo čakať na chyby Ľupče, ktoré sa v rozohrávke kopili.

Hráči Kováčovej následne hrozili z nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich sa už lopta pohybovala na bránkovej čiare, no rozhodcovia loptu v bráne nevideli. Brejky hostí ťahal aj aktívny Kurta, ktorý naskočil z lavičky v prvom polčase a v 88. minúte mal po centri Jána Slováka z pravej strany nádejnú príležitosť, ale nemieril presne. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže Kováčová po výhre 0:2 postúpila do 3. kola Slovnaft Cupu, kde si zmeria sily s víťazom zápasu TJ Jednota Málinec – ŠK Slovan Bratislava.

Slovnaft Cup – 2. kolo – 25. 8. 2021 – Slovenská Ľupča

OFK Slovenská Ľupča – ŠK Prameň Kováčová 0:2 (0:2)

Góly: 10. R. Duda, 44. M. Turák. ŽK: 50. Pipich, 82. M. Bartoš – 35. Skydan, 48. M. Bariak, 71. J. Slovák, 82. Bellay. Stretnutie sledovalo 650 divákov.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ľuptovčiak, R. Hermánek (C) (46. P. Foltáni), Melicher (69. A. Klinčík), Hamza (67. J. Medveď), V. Giertl, Ternuščák, M. Bartoš, Dula (46. M. Vaňo), Pipich, P. Lakomčík

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – J. Slovák, M. Bariak, M. Giertl, R. Duda (25. Kurta), Bellay, M. Turák (C), V. Mojžiš, Skydan (46. Majerčík), V. Slovák (58. Hámorník), M. Macko (73. Psársky)

Badín vypadol po inkasovanom góle v samom závere

V stredu sa hralo aj v Badíne, kde domáci účastník IV. ligy skupiny JUH privítal treťoligistu z Lučenca. Obe mužstvá sa nachádzajú vo svojich súťažiach v podobnej pozícii, keď prvé tri zápasy vyhrali, no v poslednom kole si pripísali prvú prehu. Dve stovky divákov v prvom polčase tohto stretnutia góly nevideli. Skóre sa po prvýkrát menilo až v 71. minúte, kedy striedajúci hráč hostí Oláh prihral z ľavého krídla pred bránu, kde Michal Mózer prestrčil loptu pomedzi nohy brankára Koválika a poslal Lučenec do vedenia.

Hráči Badína však dokázali zareagovať. V 86. minúte kopal striedajúci Vician rohový kop, z ktorého našiel hlavu Michala Bíreša a ten vyrovnal na 1:1. Domáci tak boli proti favoritovi blízko k penaltovému rozstrelu. Ten napokon diváci nevideli, keďže v 90. minúte vysunul Pipíška do protiútoku Mózera, ktorý prekonal Koválika a svojím druhým gólom v zápase rozhodol o výhre Novohradu. Lučenec sa v 3. kole Slovnaft Cupu stretne s druholigovými Košicami.

Slovnaft Cup – 2. kolo – 25. 8. 2021 – Badín

ŠK Badín – MŠK Novohrad Lučenec 1:2 (0:0)

Góly: 86. M. Bíreš – 71. a 90. Mózer. ŽK: 17. M. Bíreš, 61. E. Hudec – 89. Hulec. Stretnutie sledovalo 200 divákov.

Zostava ŠK Badín: L. Koválik – A. Medveď, E. Hudec (65. M. Giertl), D. Urgela (75. L. Ševčík), H. Kollár (C), A. Urgela (59. J. Vician), M. Bíreš, Rafanides, Výlupok, Laksík (65. Studený), R. Valent.

Zostava MŠK Novohrad Lučenec: T. Jenčo (C) – M. Fabian, Kotora, I. Očenáš, D. Kamenský (61. P. Suja), Hulec (90. Hrčák), Ufrla, Šoltíšik (61. Oláh), Mózer, Kafrík (46. Pipíška), R. Babiak (61. Divald)

Dukla si splnila povinnosť

Banskobystrická Dukla vycestovala v utorok na juh Slovenska do Jesenského. Proti účastníkovi V. ligy skupiny D bola Dukla jasným favoritom. Po prvýkrát v základe nastúpil kanonier David Depetris, ktorý otvoril skóre stretnutia v 38. minúte, keď doklepol do brány loptu, ktorú brankár domácich Michálek vyrazil po Červeňovej strele z diaľky. Zverencom trénera Stanislava Vargu sa podarilo zvýšiť na 0:2 ešte do prestávky.

V šestnástke domácich totiž zahral rukou v múre stojaci Kótai a nariadenú penaltu premenil strelou do pravej strany Depetris. Bystričania spečatili stav na konečných 0:3 takmer po hodine hry, keď po Slaninkovom centri z ľavej strany Depetris ešte prihral Lukášovi Kojnokovi, ktorý nemal problém presne zakončiť. Dukla si tak splnila povinnosť a postúpila do 3. kola Slovnaft Cupu, kde ju čaká derby s Podbrezovou.

Slovnaft Cup – 2. kolo – 24. 8. 2021 – Jesenské

FK Jesenské – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 38. a 45. Depetris, 57. Kojnok. ŽK: 45. A. Bial, 54. Farkas, 90. R. Bial – 54. Jurčišin. Stretnutie sledovalo 400 divákov.

Zostava FK Jesenské: Michálek – A. Bial (C), L. Hruška, Kótai, Zibrin (56. Kökény), O. Andráši (68. N. Nagy), Kókai, Rubint, Gibala, Kovács (73. R. Bial), Farkas (56. Puška)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: F. Baláž – Červeň (74. Kupčík), P. Vajda, Prikryl (74. Svetlík) – Kojnok, Willwéber (68. Richtárech), Uhrinčať, Slaninka – Jurčišin, V. Tóth – Depetris (C) (74. Pišoja)