Štvrté kolo nižších súťaží prinieslo opäť bohatú futbalovú ponuku, tentokrát sme sa však rozhodli dať priestor aj najnižšej súťaži a futbalistom z Hiadľa, ktorí sa pri návrate na futbalovú mapu ocitli v II. triede. Rozhodne sme si tak nemohli nechať ujsť „horské derby“ proti tímu ŠK Sokol FO Staré Hory a zápas to bol poriadne napínavý. Domáci Hiadeľ totižto bojoval o svoje prvé body v sezóne.

Bilancia domáceho celku pred týmto stretnutím bola naozaj katastrofálna. Novozložené mužstvo v prvých troch kolách zaknihovalo tri prehry s hrozivo vyzerajúcim skóre 3:26. Zmeniť sa to pokúsili v šlágri kola proti Starým Horám. Do svojho súpera sa zahryzli hneď od úvodných minút a už v druhej minúte sa mohli ujať vedenia zásluhou Balíka, ktorý sa ocitol sám zoči-voči Gažovi, ale nastrelil len žrď. Hostia sa po prvýkrát prezentovali nebezpečnou akciou v 8. minúte, v šanci sa ocital Schubert, ale proti bol domáci brankár Kvietok. V 17. minúte zahrávali Staré Hory priamy kop, po dobrom centri Valacha však hlavička jedného z hosťujúcich hráčov tesne minula bránu.

Aj keď miestami to vyzeralo, že Staré Hory majú viac z hry, boli to práve hráči domáceho Hiadľa, ktorí sa ocitali vo vyložených šanciach. V 27. minúte prišla chybná rozohrávka na strane Starých Hôr, v samostatnom úniku sa ocitol domáci Ivan Laco, jeho strela však mierila nad bránu. Podobnú situáciu riešil brankár hostí o necelú minútu, opäť však ostal stav stretnutia nezmenený. Prvý gól videli prítomní diváci v 39. minúte. Obranou hostí sa elegantne prekľučkoval Miroslav Puškár, ktorý poslal Hiadeľ do vedenia. Domáci tím tak prekvapujúco cez polčas viedol najtesnejším, jednogólovým rozdielom.

Úvod druhého dejstva patril hráčom Hiadľa, v dobrej príležitosti bol Dávid Bartoš, ktorý takmer využil zaváhanie hosťujúcej obrany. Nasledovala séria rohových kopov a po jednom z nich sa Hiadeľ dostal zásluhou exportného zakončenia Balíka do dvojgólového vedenia. Gól, ktorý by si pokojne našiel svoje miesto v rubrike „frajer na záver“, však paradoxne naštartoval hráčov Starých Hôr. Tí ani napriek dvojgólovému manku neskladali zbrane a už o tri minúty bolo znížené. Strelu Schuberta doklepával do odkrytej brány Janovec.

Hostia postupne preberali opraty zápasu. V 67. minúte sa ocitli v prečíslení štyroch proti trom, zakončenie Kamenského však mierilo tesne vedľa domácej brány. Tempo zápasu naberalo na obrátkach, domáci cítili šancu na prvé body v sezóne a dlho odolávali tlaku hráčov Starých Hôr. Prišla však 83. minúta a ruka v pokutovom území Hiadľa, po ktorej nasledovala penalta. Loptu si na biely bod postavil útočník Schubert, ktorý strelou k ľavej tyči vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Futbalisti domáceho celku sa nevzdávali, už o minútu sa mohli znovu ujať vedenia, ale ich strela letela tesne nad bránu brankára Gaža. Ani jeden z tímov nebol zmierený s remízovým stavom, najmä Staré Hory cítili šancu na zvrat v stretnutí. Ten mohol prísť v samom závere. Hostia sa dostali do ďalšieho sľubného prečíslenia, ale center Valacha nenašiel adresáta a zápas tak skončil deľbou bodov po remízovom výsledku 2:2.

ObFZ B. Bystrica – II. trieda – 4. kolo – 22.08.2021 – Hiadeľ

TJ Partizán Hiadeľ – ŠK Sokol FO Staré Hory 2:2 (1:0)

Góly: 39. Puškár, 50. Balík – 53. Janovec, 83. Schubert (z 11 m). ŽK: 81. Buzák.

Zostava TJ Partizán Hiadeľ: Kvietok – Šabo, Andrejka, M. Blaško (7. L. Kostúr), Gazdík, I. Hruška, Laco, Balík, Puškár, Bartoš, M. Hruška

Zostava ŠK Sokol FO Staré Hory: Gažo – Bango (53. Klibáni), Löbb, Kamenský, Schubert, Rosinský, Janovec (79. Janovec), Ulehla (62. Čižnár), Valach, Lupták, Buzák

Boris Šabo, tréner TJ Partizán Hiadeľ: „Pred zápasom by sme vzhľadom na výsledkovú krízu určite brali aj remízu. Vzhľadom na vývoj zápasu je to však mierne sklamanie. Najmä v prvom polčase sme mali štyri samostatné nájazdy na brankára, ktoré ostali nevyužité a to podľa môjho názoru aj rozhodlo. Druhý polčas už nebol z našej strany optimálny, obe mužstvá v závere fyzicky odchádzali. Za bod sme vďační, veľmi dobre zahral Miro Puškár, ktorý je veľkou posilou. V prvých troch kolách sme mali silných súperov, verím však, že sa budeme zlepšovať. Mužstvo je spolu krátko, poznáme sa približne mesiac, takže sa ešte len zohrávame. Predpokladám, že to bude od zápasu k zápasu lepšie.“

Lukáš Löbb, tréner ŠK Sokol FO Staré Hory: „Žiaľ, v prvom polčase to nebolo bohviečo. Prepadávali sme, nevedeli sme si poriadne prihrať. Súper, ktorý hral na domácej pôde, chcel získať body a žiaľ sa mu to aj podarilo. S druhým polčasom môžeme byť spokojní, ale s výsledkom určite nie. V celom zápase nám chýbala lepšia finálna fáza, ktorá by nás trochu nakopla a povzbudila. Nič strašné sa nestalo, ale bola to z našej strany zbytočná strata bodov.“