Takmer osemsto bežcov sa v sobotu postavilo na štart už tradičných náročných bežeckých pretekov Kordícky extrém.

Už tradíciou je, že súčasťou bežeckých podujatí je aj detská bežecká trať, ktorá v Kordíkoch merala osemsto metrov. Najrýchlejšie ju spomedzi chlapcov zabehol Filip Zlevský z CK Malachov v čase 2:56 min. Spomedzi dievčat bola najrýchlejšia Anna Zemiarová (ŠK Biathlon Mánia) v čase 3:07 min.

Hobby bežci si mohli zvoliť najkratšiu alternatívu v podobe behu na 5,3 kilometra, ktorá ponúkala výbeh do kopca i raz z neho. Túto trať najrýchlejšie zdolal Matej Podhorský (Biatlon Predajná) a to v čase 23:08. Najrýchlejšia žena prišla do cieľa v čase 27:57 a bola ňou Lucia Kršňáková.

Už o niečo náročnejšiu ochutnávku lesného vzduchu a najmä náročného terénu, ponúkala trať na 11,7 kilometra. Za 46 minút a 38 sekúnd ju zdolal Viliam Kostelník, medzi ženami potom Lucia Pivarčiová (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) v čase 55:08.

Viac než 230 pretekárov sa však odhodlalo na kráľovský okruh celým hrebeňom. Náročná krosová trať, ktorou je Kordícky extrém známy, dala bežcom aj tento rok poriadne zabrať. V skvelom čase 2 hodiny, 11 minút a 29 sekúnd trať ako prvý prebehol Michal Greštiak. Najrýchlejšia žena Eszter Hortobágyiová (ETOS) to zvládla v čase 2:22:13. Kompletné výsledky pretekov sú k dispozícii online.

V rámci Marathon BB Tour sú tento rok na programe ešte viaceré podujatia. Už 8. augusta to bude ADRIM Nemčiansky beh. Následne, 21. augusta v tak trochu netradičnom náhradnom termíne aj SOFTIP Trojkráľový večerný beh. V úvode septembra by sa mal uskutočniť aj už tradičný detský Minimaratón a na konci septembra, 26.9. aj ľubietovský beh O permoníkov kylof.