Od sobotného rána prebieha na dvanástich odberných miestach v Banskej Bystrici dobrovoľné komunitné testovanie na Covid-19, ktoré je určené výhradne pre ľudí s potvrdením o nutnosti osobnej dochádzky do práce či živnostníkov.

„Otvorili sme všetky plánované odberné miesta. Niektoré s menším časovým sklzom, pretože sme museli vyriešiť pár technických problémov. Pre veľký záujem o komunitné testovanie sme navyšovali kapacitu zo 7 200 termínov na 9 700,“ informoval primátor Ján Nosko.

Do sobotného rána bolo v systéme prihlásených 8 566 záujemcov. Doregistrovať sa je možné aj priebežne počas víkendu.

Zaregistrovať sa môže iba osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo miesto výkonu práce v okrese Banská Bystrica, a zároveň disponuje potvrdením od zamestnávateľa, v ktorom je uvedené, že nemôže pracovať z domu.

Potvrdením od zamestnávateľa je potom nutné sa preukázať v mieste vykonania testu. Živnostníci majú predložiť živnostenské oprávnenie.

Testovanie bude prebiehať v sobotu do 18-tej hodiny a v nedeľu opäť od 8.00 do 18.00 h. Voľné termíny uvidia záujemcovia pri registrácii v online formulári mesta. Voľné sú najmä  V prípade, že sa niekomu nepodarí zaregistrovať online, ešte v sobotu do 15-tej hodiny je k dispozícii aj telefónna linka 048/4330 777.

Na rozdiel od plošného testovania v závere minulého roka, tentokrát mesto sústredilo odberné miesta do interiérov škôl. Na odberných miestach, ktoré monitorovala naša redakcia, testovanie prebiehalo bez problémov a vďaka predbežnej registrácii aj bez dlhšieho čakania na odber.