V banskobystrickej Štátnej vedeckej knižnici uviedli v stredu 28. septembra do života knihu Pod taktovkou času, ktorá oživuje spomienky na históriu tanečnej a džezovej hudby v Banskej Bystrici.

Jozef KarvašKrstu tejto výnimočnej publikácie autorov Michala Kališku a Michala Kališku ml., prvej svojho druhu v Banskej Bystrici, sa zúčastnili desiatky fanúšikov hudby, muzikantov pamätníkov ale aj súčasníkov. Medzi nimi napríklad Karol Konárik, Peter Gogola, Róbert Kazík či Marika Klesniaková a mnohí ďalší.

Hralo sa, spievalo, rozprávalo a, samozrejme, aj krstilo. Za tútorov knižky, ale aj na kus reči, si Michal Kališka pozval významné osobnosti populárnej hudby z mesta pod Urpínom, speváčku Zuzku Kollárovú a muzikanta, dirigenta, hudobného skladateľa Pavla Janíčka. Knihu pokrstili originálne – hudbou. Na trúbke jej zahral vynikajúci muzikant, jazzman Jozef Karvaš.

Príjemnú atmosféru v doslova nabitej spoločenskej sále umocnila, ako inak, muzika. Michal Kališka, Róbert Strieš, Dušan Kollár, Ivan Nagy a Štefan Čeman si spolu zahrali ako za „starých čias“. Pridala sa aj Zuzka Kollárová a ďalší. Podujatie moderoval Imrich Šimig.

Knihu Pod taktovkou času si môžete kúpiť v kníhkupectve Artforum na Dolnej v Banskej Bystrici, ktoré je jej výhradným predajcom. Súťaž o túto publikáciu nájdete na našom portáli už na budúci týždeň!