Aj keď pomaly a postupne, ale aj hudobná scéna rozličných žánrov v Banskej Bystrici po dobe obmedzení ožíva. Bystrický hudobník Filip „Jánošík“ Lehotský s formáciou Hotoví umelci v piatok, 18. marca v tunajšom Klube 77 pokrstili svoj debutový album Povedz loď.

Tunajšia hudobná scéna sa tak, aj za prispenia Fondu na podporu umenia, dočkala menšieho budíčka a poriadnej pódiovej show. O tú sa okrem hostiteľov večera postaralo aj viacero hostí z radov tunajších hudobníkov. Medzi tými nechýbali bratia Bošeľovci, členovia formácií Švepes, Reunion, Bezpokory či spevák a bubeník Matej Smutný a spevák a gitarista Dominik Lauko.

Samotný krst albumu, ktorý vznikal aj na Jadrane, čo odráža aj jeden z videoklipov ku skladbám z albumu, prebehol za použitia známeho chorvátskeho likéru Pelinkovac. Nielen prímorské rytmy však cítiť v skladbách Filipa Jánošika a Hotových umelcov. O krst sa postarali, už spomínaní, nielen hudobne nadaní bratia Robo a René Bošeľovci.

Ich tvorbu, v ktorej sa už tradične servítky pred ústa nekladú, dopĺňajú okrem klasických rockových nástrojov aj viaceré tradičné ľudové prvky slovenskej hudobnej kultúry v podobe cimbalu či harmoniky.