Atléti VŠC Dukla Banská Bystrica ako Martina Hrašnová či Matej Tóth, zlatá olympijská medailistka Anastasia Kuzminová, futbalisti Dukly Banská Bystrica, hokejisti HC ’05 či členovia folklórneho súboru Bystrina. Tí všetci sa zapojili do charitatívnej akcie v banskobystrických kaviarňach v piatok popoludní.

Coffee Fiesta Banská Bystrica sportovci charitativne podujatie
Obsluhovala aj trojnásobná olympijská medailistka Anastasia Kuzminová.

V rámci celotýždňového podujatia Cechu hostinských – Coffee Fiesta, sa v piatok v jednotlivých zapojených kaviarňach do role čašníkov prevtelili známi banskobystrickí športovci. Tí boli rozdelní v jednotlivých podnikoch na Námestí SNP.

Všetky peniaze vyzbierané z predaja kávy budú venované Svetielku Nádeje – centru pomoci detskej onkológii v Banskej Bystrici.

Celý festival Coffee Fiesta vyvrcholí hlavným programom v sobotu 26. apríla 2014 v divadle Záhrada – centrum nezávislej kultúry na Námestí SNP 16 v Beniczkého pasáži od 10.00 h. Môžete sa tešiť na prezentáciu banskobystrických kaviarní, slovenských ale aj svetových pražiarní, ochutnávky kávy, či workshopy Majstra baristu 2008 a zakladajúceho člena Slovak Coffee Association – Mariána Galušku. Viac informácii o Coffee Fieste a program nájdete na stránke podujatia…