Po piatkovom oficiálnom otvorení 362. Radvanského jarmoku bol na hlavnom pódiu na Námestí SNP pripravený aj program s najznámejšími hudobnými menami tohto ročníka.

Po tom, čo primátor Ján Nosko zazvonením na zvon, symbol tohtoročného jarmoku, otvoril tunajšie podujatie roka, rozbehol sa naplno hlavný kultúrny program. Podvečer a večer boli na hlavnom pódiu pripravené napríklad hudobné vystúpenia Kataríny Knechtovej či tunajšej skupiny Čendeš, ktorá sa zameriava na world music či rusínske piesne.  Večer zakončil koncert skupiny Vidiek so spevákom Jánom Kuricom, ktorí už cez tridsať rokov neodmysliteľne patria k domácej hudobnej scéne.

Sobota bude na Radvanskom jarmoku patriť Slovenskému dňu kroja. Prezentovať sa budú súbory zúčastnené na medzinárodnom detskom folklórnom festivale Na baňu klopajú, o 14-tej hodine je naplánovaný krojovaný sprievod mestom, v programe Roduverní si od 15-tej hodiny pripomenieme 100. výročie tragickej smrti M. R. Štefánika a podvečer vyhlásia tiež výsledky súťaže Dedina roka. Večer zakončí slávnostný program SĽUK-u.

Na pódiu v areáli mestského hradu pri Barbakane budú počas dňa pripravené divadelné predstavenia pre deti, ale aj folklórne vystúpenia či rozhovory s remeselníkmi. O 19-tej hodine vystúpi kapela Lojzo. Podrobný program nájdete v našom staršom článku.