Každoročne už vo štvrtok sa v Banskej Bystrici otvorili stánky s občerstvením pred štartom tradičného Radvanského jarmoku. V tomto roku už jeho 355. ročník láka nielen na stánky s pochutinami, ale aj nevídané množstvo stánkov s remeselníckym či rozličným tovarom i farmársky trh a samozrejme zábavu na kolotočoch i pri bohatom kultúrnom programe. Ten v tomto roku vsadí na tradície.

Hušták, Dolná ulica, Námestie SNP, Hronské predmestie, areál Múzea SNP i parku pod Pamätníkom SNP a časť Námestia Slobody budú už od piatkového dopoludnia naplno žiť jarmočnou atmosférou. Jednotlivé programy pripravené banskobystrickým PKO začínajú v piatok už od 10.00 h. Hlavný kultúrny program na Námestí SNP začne o 16.00 h a jeho hlavná časť odštartuje Slávnosťou remeselných cechov od 19.30 h, ktorá skĺbi tradície so súčasnosťou. Vrcholom piatkového programu bude vystúpenie maďarskej rómskej kapely Parno Graszt, ktorej temperament oslovuje milovníkov dobrej hudby po celej Európe. Celý program…

Ach to počasie…

Dážď je pre Radvanský jarmok v posledných rokoch príznačný, ale v hlavné jarmočné dni sa na šťastie počasie nad Banskou Bystricou umúdri. Podľa predpovedných modulov SHMÚ už v piatok bude zrážok výrazne menej, počas dňa by už pršať nemalo a s pribúdajúcimi hodinami začne najmä popoludní ubúdať aj oblačnosť. Teplota stúpne aspoň na šestnásť až osemnásť stupňov Celzia. Aj keď v sobotu by ešte z rána mohlo byť oblakov viac, celý víkend bude v Banskej Bystrici prevažne jasný s maximálnymi teplotami okolo 20 až 22 stupňov Celzia.

Tip: Program 355. Radvanského jarmoku…