Hrdinkou záveru Majstrovstiev Slovenska mužov a žien v atletike, ktoré sa počas víkendu konali na banskobystrických Štiavničkách, sa stala domáca reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica Jana Velďáková.

Majstrovstva Slovenska v atletike, atletika, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skĎiaľkarka sa pridala ku svojej sestre – trojskokanke Dane, a spolu aj s ďalšími trinástimi slovenskými atlétmi pocestujú na blížiace sa olympijské hry v brazílskom Rio De Janeiro. Tridsaťpäťročná Jana Velďáková svojim osobným rekordom v dlžke 675 cm o päť centimetrov prekonala určený limit na olympiádu.

Podobne ako v sobotu, aj v nedeľu poveternostné podmienky atlétom na Štiavničkách priali. V bežeckých disciplínach už tradične nemá domáca Dukla až tak silné zastúpenie, no česť mesta pod Urpínom hájil aj v nedeľu úspešne reprezentant AK ŠK UMB Banská Bystrica Peter Ďurec. Ten po sobotňajšom titule na 1500 metrov dlhej trati získal slovenský titul aj na 5-tisíc metrov.

V mužskej výške dominoval výkonom 223 cm Matúš Bubeník (AC Stavbár Nitra), v diaľke Ján Šuba z rovnakého klubu so skokom na úrovni 712 cm. V disku dominoval ich klubový kolega Michala Holica s hodom 54,63 metra, Radovan Pauer z VŠC Dukla skončil tretí s hodom 42,11 metra. V guliarskej súťaži zvíťazil reprezentant Dukly Matúš Olej s hodom na úrovni 17,82 metra pred Róbertom Löbbom a Viktorom Daňom z ŠK ŠOG Nitra.

V ženských disciplínach sa okrem diaľky Dukla mohla radovať z titulov aj v ďalších súťažiach. Vo výške dominovali reprezentantky VŠC Katarína Kuštárová a Tatiana Dunajská s prekonaním výšky 177 centimetrov. V guliarskej súťaži zvíťazila Patrícia Slošárová s hodom 13,83 metra, pričom na medailu siahla aj v disku, kde svojim výkonom sezóny 42,96 skončila tretia. Pred ňou bola v disku druhá Júlia Kočárová z VŠC Dukla s hodom 43,68 metra, no obe nestačili na Ivanu Krištofičovú z AK Slávia UK bratislava (44,50 m).

Kompletné výsledky sú k dispozícii online. Fotogalériu a reportáž zo sobotňajšieho priebehu nájdete v našom staršom príspevku.