Koncert ponúkol dokonalú vizuálnu a hudobnú šou, ktorá musela uspokojiť aj náročnejšieho diváka. Jana Kirschner potvrdila, že už dávno svojou tvorbou prekročila kultúrne hranice Slovenska a popu.

Jana Kirschner koncert Zahrada CNK Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skBanská Bystrica bola poctená hneď dvoma koncertmi v CNK Záhrada. Prvý, s miestami na sedenie, speváčka bez problémov vypredala. Druhý, na státie, preplnil kapacitu Záhrady.

Hneď v úvode koncertu si speváčka zaspomínala na študentské časy na gymnáziu Andreja Sládkoviča. Ako priznala, často absentovala a mala viac ako 300 vymeškaných hodín za polrok. “Bola to jediná škola, ktorá mi dala individuálny študijný plán. Bez toho by som nebola tam, kde som teraz,“ zaspomínala Jana Kirschner.

Samotný koncert ponúkol v prvej časti aj zaujímavú svetelnú šou, ktorá dotvárala celkovú atmosféru. Okrem kvalitného hudobného sprievodu dopĺňala speváčkin charizmatický prejav aj pätica vokalistov. Výsledkom bol, v žargóne hiphoperov, ‚tučný“ zvuk.

Jane Kirschner veľmi sedia piesne so slovenskými ľudovými motívmi, balkánskymi rytmami či skladby s inšpiráciou zo židovského klezmeru. Práve tie najviac roztancovali zaplnené publikum.

Koncert Jany Kirschner bol jedným z vrcholov kultúrne bohatej banskobystrickej jesene. V rámci nej sa v rôznych kluboch predstavia a predstavili aj Chiki-liki-tu-a, Boy Wonder, Puding pani Elvisovej, Billi Barman, Bez ladu a skladu, Para či Xindl X.