Jana_Kirschner_Morusa_biela_Tour_1947Banskobystrická športová hala bola v stredu dejiskom ďalšieho skvelého koncertu vynikajúcej slovenskej speváčky. Jana Kirschner predstavila nový album Moruša Biela.

Po nedávnom koncerte Nely Pociskovej, zavítala do Banskej Bystrice ešte väčšia spevácka hviezda slovenskej populárnej hudby. Keď sa v roku 1996 Jana Kirschner objavila vo finále súťaže Miss Slovensko, asi len málokto by povedal, že táto pôvabná Martinčanka, sa na ďalšie roky zapíše nezmazateľným písmom do histórie slovenskej hudobnej scény. Niektoré jej skladby sa postupne stali kultovými.

Aj vďaka spolupráci s množstvom renomovaných svetových muzikantov Jana Kirschner neustále prekvapuje novými tónmi, ktoré spája hlboké precítenie a úprimnosť. Na koncertnom turné, pod hlavičkou Orange Music Live, predstavila Jana Kirschner svoj nový, výnimočný projekt Moruša Biela, ktorý odvážne spája českých a slovenských muzikantov z rôznych hudobných žánrov. Okrem nových skladieb si diváci vypočuli aj viaceré staršie skladby v aranžmánoch prispôsobených novému albumu.