Galavecer Muay thai, youngblood, 2014 Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V Športovej hale na Štiavničkách v Banskej Bystrici sa v poslednú tohtoročnú sobotu bojovalo o opasok svetového šampióna prestížnej medzinárodnej asociácie IPCC (International Professional Combat Council).

V ringu sa proti sebe postavili bojovníci v thajskom boxe a K1. Hala praskala vo švíkoch a atmosféra bola skvelá. Počas večera sa divákom predstavili bojovníci zo Slovenska, Čiech, Srbska a Talianska. Domáci borci z klubu Firegym nastúpili v desiatich profi zápasoch a vo všetkých zvíťazili.

V boji o opasok svetového šampióna sa Ján Mazúr (Firegym B. Bystrica) stretol so Sergiom Kalezicom (Taliansko). Ján Mazúr zvíťazil 3:0 na body a stal sa novým svetovým šampiónom IPCC v K1 pravidlách do 72,6 kg.

Galavecer Muay thai, youngblood, 2014 Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.O titul svetového šampióna mal zabojovať aj Vlado Konský. No len dva dni pred podujatím sa zranil jeho súper Memaj Samed z Talianska.

„Keďže súpera vyberá a schvaľuje asociácia IPCC, na poslednú chvíľu nebolo možné uskutočniť titulový zápas proti inému súperovi. Vlado teda zápasil superfight proti Nikola Cimesovi zo Srbska. Po troch kolách Vlado jasne zvíťazil na body. Klobúk dole pred súperom, ktorý vydržal Vladov zjavný deštruktívny mod,“ povedala manažérka klubu Firegym Beata Dupejová Beláková a dodala, že titulový zápas Vlada Konského o opasok svetového šampióna sa odkladá na budúci rok.

Z víťazstva sa tešili aj Marcel Jáger, Peter Lamper a Boris Kušpal. Výsledky ostatných zápasov si môžete pozrieť tu…