Uplynulý víkend priniesol štart súťažnej futbalovej sezóny a 1. kolo Slovnaft Cupu. V ňom sa predstavilo viacero regionálnych mužstiev. My vám prinášame kompletný sumár s fotogalériou zo zápasov Jakub – Medzibrod a Selce – Detva.

Favorizované Rakytovce vstúpili do zápasu na pôde Bešeňovej dobre, keď sa už v 12. minúte presnou strelou z priameho kopu presadil Kohút. Odpoveď domácich však nenechala na seba dlho čakať a po zaváhaní hostí pohodlne vyrovnal Zošák. Do prestávky už gól nepadol a tak sa rozhodovalo v druhom polčase, ktorého úvod zachytili skvele hráči Bešeňovej. Loptu si na priamy kop postavil Zošák a svojím druhým gólom v zápase poslal domácich do vedenia. Rakytovce sa snažili o vyrovnanie, no mužstvo Bešeňovej trestalo z protiútokov a v 70. minúte vyhrávalo po góloch Vierika a Kapláňa už 4:1. Rakytovciam sa ešte podarilo skorigovať výsledok po premenenej penalte v podaní Kondera, ale ani to im už nepomohlo zápas zvrátiť. S postupu sa tak radovala Bešeňová.

OŠK Bešeňová – FK Rakytovce 4:2 (1:1)

Góly: 15. a 47. Zošák, 61. Vierik, 70. Kapláň – 12. Kohút, 78. Konder (PK). ŽK: 49. Baďo, 78. Vierik – 63. Kohút, 84. Neušel.

Selce chceli na domácom trávniku zaskočiť Detvu a so súperom z vyššej súťaže odohrali vyrovnanú partiu. Domáci však už v 12. minúte prehrávali 0:1 po presnej hlavičke Goliana. V 2. polčase mohol za stavu 0:1 vyrovnať kapitán Seliec Koctúr, ale pri prvej šanci trafil žrď a v druhej veľkej príležitosti ho zblízka vychytal skvelý Lakota. Detva si postup poistila v 87. minúte, keď sa strelou z hranice pokutového územia trafil do siete Lapin. Selciam sa tak nepodarilo postúpiť v Slovnaft Cupe ďalej, napriek tomu, že herne za svojim súperom nezaostávali.

FK Selce – MFK Detva 0:2 (0:1)

Góly: 12: Golian, 87. Lapin. ŽK: 44. J. Mesík, 58. Fridrich, 82. Radoš – 35. Melich, 57. Vilhan.

Zápas, v ktorom hlavný rozhodca Barboriak udelil až desať žltých a jednu červenú kartu začali lepšie domáci. Krupinu poslal do vedenia už v 9. minúte Bohuš, ktorý si postavil loptu na biely bod a pokutový kop premenil. Zo strany domácich to však bolo, čo sa týka gólov v tomto zápase, všetko. V 26. minúte vyrovnával Kostúrik a tri minúty na to už hostia po góle Sedliaka viedli. V 33. minúte videl druhú žltú a následne červenú kartu domáci Selecký a všetko tak nahrávalo postupu Podkoníc. Tie si ešte v závere poistili výsledok, keď Kostúrik skóroval z penalty a Cimerman spečatil na konečných 1:4. Podkonice privítajú v 2. kole na svojom trávniku súpera z Fortuna ligy, FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

MFK Strojár Krupina – FK Podkonice 1:4 (1:2)

Góly: 9. Bohuš (PK) – 26. a 84 (PK) Kostúrik, 29. Sedliak, 85. Cimerman. ŽK: 11. Selecký, 26. Kindernaj, 60. Hudec, – 8. Kubina, 24. Tkáč, 65. Selecký, 79. Petrík, 80. Sedliak, 87. Gajan. ČK: 33. Selecký (po 2. ŽK).

Divoký úvod zápasu videli diváci v Jakube a už z prvých troch striel padli tri góly. Skóre najprv otvoril Pánik, na jeho zásah odpovedal v 6. minúte Karman, no domáci v 13. minúte opäť viedli, keď svoj druhý gól pridal Pánik. Jakubu vyšiel aj vstup do druhého polčasu, keď na 3:1 zvyšoval Čief. Pred zápasom favorizovaný Medzibrod znižoval na 3:2 v 56. minúte zásluhou Samuelčíka, no snahu hostí o vyrovnanie zabrzdilo Maďarove vylúčenie po druhej žltej karte zo 70. minúty. V závere zápasu vyšiel ťah domácemu trénerovi Dikázcovi, ktorý poslal do hry Kubackého a ten svojím prvým dotykom v zápase spečatil výsledok na konečných 4:2. Jakub sa v 2. kole Slovnaft Cupu stretne na domácom ihrisku s Detvou, ktorá postúpila cez Selce.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Sokol Medzibrod 4:2 (2:1)

Góly: 2. a 13. Pánik, 47. Čief, 89. Kubacký – 6. Karman, 56. Samuelčík. ŽK: 30. Vajda – 38. Samuelčík, 45. Maďar, 65. Mišiak. ČK: 70. Maďar (po 2. ŽK).

Stretnutie Hrochoti s Hriňovou prinieslo nervózny zápas s tromi červenými kartami. Domáci vstúpili do zápasu dobre, keď už v 3. minúte otvoril skóre Zátroch, ktorého v 20. minúte napodobnil Poničan. Hostia odpovedali v 30. minúte gólom Krčmárika, no domácim prinavrátil dvojgólové vedenie v 38. minúte svojím druhým gólom Zátroch, ktorý sa tentokrát presadil z pokutového kopu. Po roztržke z 53. minúty hrali obe mužstvá s desiatimi hráčmi a črtal sa dramatický záver stretnutia. Mužstvu Hriňovej sa však podarilo streliť už len jeden gól, o ktorý sa postaral Poduška. Hrochoť tak postúpila do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa stretne s Málincom.

ŠK Hrochoť – MFK Spartak Hriňová 3:2 (3:1)

Góly: 3. a 38. (PK) Zátroch, 20. Poničan – 30. Krčmárik, 90. Poduška. ŽK: 26. Zátroch, 32. Poničan, 53. Uhliar, 53. Škamla, 57. Poliak, 79. Sláva – 72. Paprčka. ČK: 53. Poničan (po 2. ŽK), 90. Uhliar (po 2. ŽK) – 53. Cavar.

Zvolen splnil úlohu favorita v Poltári, no o svojej výhre rozhodol až v druhom polčase. V tom prvom otvorili hostia skóre v 30. minúte po góle Huleca. Z vedenia sa neradovali dlho, keďže už po dvoch minútach sa z bieleho bodu presadil Kojnok. Po prestávke kopali penaltu aj Zvolenčania a premenil ju Strapek, na ktorého nadviazal v 78. minúte Telúch. Na konečných 2:3 korigoval ešte v 88. minúte Berky. Po výhre 3:2 z pohľadu hostí sa z postupu tešil Zvolen, na ktorý čaká v ďalšom kole Nitra.

TJ Sklotatran Poltár – MFK Zvolen 2:3 (1:1)

Góly: 32. Kojnok (PK), 88. Berky – 30. Hulec, 57. Strapek (PK), 78. Telúch. ŽK: 23. Kojnok, 76. Skýpalda – 61. Bolf, 71. Strapek, 90. Piaček.

Brezno hrajúce V. ligu privítalo štvrtoligový Tisovec a domácim sa podarilo favorita zaskočiť, keď už v 9. minúte poslal domácich do vedenia Trnka. V 36. minúte mohol z penalty zvýšiť Baník, ale svoj pokus nepremenil. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže gólom do šatne zdvojnásobil náskok domácich Urgela. V druhom polčase si Brezno víťazstvo postrážilo a svoj náskok ešte zveľadilo, keď sa po centrovanej lopte z pravej strany presadil pred bránou Čief. Brezno porazilo súpera z vyššej súťaže rozdielom triedy a postúpilo tak do 2. kola Slovnaft Cupu.

FK Brezno – MŠK Tisovec 3:0 (2:0)

Góly: 9. Trnka, 45. Urgela, 64. Čief. ŽK: 59. Čief, 67. Pribula – 36. Dacho, 68. Slovák.

V Diviakoch sa hostia z Kováčovej v 20. minúte po góle Slováka ujali vedenia, no dlho sa z neho neradovali, keďže už po dvoch minútach vyrovnával Paučula. Kováčovú poslal ešte v prvom polčase opäť do vedenia z priameho kopu Duda a hráči Diviakov už zápas nezvrátili, keďže namiesto súperovej siete našli 81. minúte tú vlastnú, keď poslal loptu za vlastnú bránkovú čiaru striedajúci Magoč.

ŠK Dynamo Diviaky – ŠK Prameň Kováčová 1:3 (1:2)

Góly: 22. Paučula – 20. V. Slovák, 32. Duda, 81. Magoč (VG). ŽK: 16. Macuľa, 78. Turňa.

Stretnutie ŠK Sásová – FK Šalková sa odohrá v stredu, 5. augusta o 18:00 hod.

Futbalisti Dukly nastúpili na športovom podujatí v Priechode na generálku pred začiatkom sezóny proti Liptovskému Mikulášu, ktorý hrá taktiež v II. lige. Ten sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa po centrovanej lopte z ľavej strany presadil akrobatickým zakončením Laura. Dukle sa podarilo v druhom polčase otočiť výsledok behom štyroch minút. V 64. minúte vysunul Tóth do úniku Vujoševića, ktorý sa ale v dobrej pozícii neulakomil na strelu a poslal prihrávku Polievkovi a ten zakončoval do odkrytej brány. Krátko na to už Dukla viedla a presadil sa opäť Polievka. Ofenzívny hráč Banskobystričanov sa dostal k lopte na hranici pokutového územia, odkiaľ presnou strelou rozvlnil sieť. Mužstvo Dukly sa tak na štart II. ligy naladilo víťazne.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran L.Mikuláš 2:1 (0:1)

Góly: 64. a 68. Polievka – 45+1. Laura.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Frimmel, Prikryl, Nosko, Vajda, Bača, Dolný, Starší, Točka, Polievka, Vujoševič. Striedali: Krejčí, Tóth, Gaško, Snitka, Laksík, Gonda, Uhrinčať.

MFK Dukla odštartuje sezónu II. ligy v sobotu, 1. augusta o 17:00 vo Zvolene, kde privíta ŠK Slovan Bratislava B.