Po troch prehrách v rade sa Banská Bystrica pripravila na domácom ľade bojovať naplno. Zápas so susedom zo suterénu tabuľky v 16 kole hokejovej Tipsport extraligy nepriniesol veľmi pekný zápas, to čo sa dialo na konci stretnutia sa však vidí len málokedy.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:4 (0:0, 0:2, 3:2)

Góly: 50. B. Jankovič (Nemček, Češík), 51. Sýkora (Kubka, Heizier), 60. Sýkora (Lunter) – 22. Vandas, 33. Vandas (Hvila, Kramár). 58. Kovačevič (Rapáč, Takáč), 59. Vandas (Špelda, Balán) Stretnutie sledovalo: 1 283 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko (59. Košarišťan) – Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, Predajniansky, Styk – Lunter, Hudec, Sýkora Ján – Nemček, Heizer, Lamper – Jankovič, Češík, Petro – Hegyi, Zigo

Zostava HK Poprad: Nikkilä (od 43. Sidor, od 59. Takáč)- Šterbák, Suchý, Kovačevič, Špelda, Pentikainen, Kurali, Kramár, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Tomas, Koskinen, Buc – Sabolič, Rapáč, Takáč (od 59. min v bráne) – Paločko, Gríger, Homa

Sporný moment z druhej tretiny, keď tvrdá strela Hvilu do masky Slipčenka paralizovala domáceho brankára, Vandas však otvoril skóre stretnutia.

Stretnutie začali lepšie domáci, šance Jankoviča, Styka a Sýkoru však stroskotali na pozornom Fínovi v bránke hostí. A boli to práve Popradčania, ktorí následne boli blízko k otváraciemu gólu stretnutia, keď Vandas takmer usmernil puk do odkrytej brány Slipčenka. Banskobystrický brankár mal v ďalšom priebehu podstatne viac roboty. V presilovke hasil strelu Suchého, neskôr na ňom stroskotal Buc s Paločkom a v 14. minúte perfektným zákrokom lapačkou zlikvidoval príležitosť Saboliča. Blízko ku gólu boli tiež „barani“, no Nemček svoj brejk nevyužil. Prvá tretina toho viac neponúkla, druhú začínal Poprad presilovou hrou.

Druhé vylúčenie domáceho hráča v tomto stretnutí nezostalo nepotrestané. Po tvrdej strele Hvilu do masky Slipčenka dorazil puk do prázdnej brány Vandas. Napriek tomu, že banskobystrický brankár zostal otrasený ležať na ľade, zásah pukom pravdepodobne nebol priamy pretože arbitri sporný gól uznali. Najväčšia šanca na presný zásah „nulapätiek“ prišla v polovici stretnutia so 110-sekundovou presilovkou 5 na 3. Mizéria „baranov“ v tejto hernej činnosti bola dvojnásobne podčiarknutá gólom Popradu na 0:2. Nepochopiteľnú chybu červeno-bielych vo vlastnom pásme potrestal po Hvilovej nahrávke spoza brány Vandas. Následne mohol znížiť Petro, v dobrej šanci však pálil tesne vedľa.

Nepriestreľný Nikkilä odchytal v záverečnej časti hry len necelé tri minúty. Po tom, čo sa s ním za bránou zrazil Lamper bol nútený opustiť ľad a jeho miesto zaujal Sidor. Banskobystrický hráč dostal trest 2+2 min, menší trest dostal pomstiteľ Jáchym. S vylúčeniami akoby sa vrece roztrhlo. O dve minúty si sadlo na lavicu hanby tiež Češík, o ďalšiu minútu Hudec a za chvíľu aj Hvila. Rozkúskovanej hre mohol pomôcť znižujúci gól „baranov“, Grman však vo veľkej príležitosti nechal vyniknúť Sidora. Mrzieť ho to však nemuselo. Dokonalé zdramatizovanie vývoja stretnutia sa domácim podarilo v 50. resp. 51. minúte. Najskôr sa po buly v strednom pásme vrhli do útoku a znížili zásluhou Jankoviča a o chvíľu vyrovnal Sýkora. Zápas smerujúci do predĺženia predsalen priniesol rozuzlenie, aj s „pridanou hodnotou“. Dve minúty pred koncom najskôr poslal svoj tím do vedenia hneď po buly Kovačevič, následne zvýšil na rozdiel dvoch gólov hettrikom Vandas a nakoniec zúfalosť a frustrácia „baranov“ vyvrcholila hromadnou bitkou, do ktorej sa zapojili obidve päťky, vrátane oboch brankárov. Vzhľadom k tomu, že Nikkilä sa zranil a Sidor dostal trest za opustenie bránkoviska, otázkou bolo, kto sa postaví do brány Popradu. Najskôr to mal byť útočník Dávid Buc, po pár minútach však rozhodcovia vyriekli sumár trestov, v ktorých figuroval aj popradský útočník, a tak sa čakalo na ďalšieho hráča, ktorý by sa na posledné dve minúty ujal brankárskeho postu. Nakoniec sa ním stal Takáč. Aj napriek prvému úspešnému zákroku po pár sekundách inkasoval. V tlačenici pred bránou sa presadil Sýkora. Poprad na čele so svojím brankárom/útočníkom Takáčom však odolal aj záverečnej powerplay domácich, tri body tak putujú pod Tatry.