UMB hockey team má za sebou dva domáce zápasy štvrťfinálovej série play-off Európskej univerzitnej hokejovej ligy. Hokejisti UMB vyhrali vo štvrtok aj v piatok a sériu hranú na dva víťazné zápasy tak ovládli v najkratšom možnom čase. Z oboch duelov proti Philosophers Nitra vám prinášame aj fotogalériu.

V prvom dueli tesná výhra UMB

Hokejisti UMB otvorili skóre prvého štvrťfinálového stretnutia na konci 24. minúty, keď sa po napádaní v útočnom pásme dostal k puku kapitán Richard Novodomec, ktorý z uhla z pravej strany poslal puk do bránky pomedzi betóny brankára hostí – 1:0. Filozofi z Nitry odpovedali v 44. minúte krátko po konci ich presilovky. Na 1:1 vyrovnal Viktor Varga, ktorý po diagonálnej prihrávke Samuela Matúša osamotený pri domácej bránke prekonal Gašparoviča. UMB hockey team si však v 47. minúte prinavrátil vedenie po tom, čo Novodomec našiel od ľavého mantinelu pred bránkou voľného Kvetoslava Grežďa, ktorý na dvakrát rozvlnil sieť – 2:1. Domáci si už tesné vedenie postrážili a ujali sa tak vedenia v sérii.

EUHL – štvrťfinále play-off – 1. zápas – štvrtok 31.03.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – Philosophers Nitra  2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 24. Novodomec (Grežďo), 47. Grežďo (Novodomec, Kamzík) – 44. Varga (Baran, Matúš). Rozhodovali: Rojík – Hus, Šebeň. Stav série: 1:0

Zostava UMB Hockey Team: Gašparovič (Mosný) – Kadlečík, Čollák, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Pokrievka, Štec – Chamula, Koptev, Daniš, Kamzík, Krempaský, Svitek, Sapár, Novodomec (C), Tenkel, Janáček, Grežďo, Rybár. Tréner – L. Opáth

V piatok víťazstvo na nulu

Druhý zápas štvrťfinálovej série bol na programe v piatok 1. apríla, opäť od 18.00 h. Hráči UMB otvorili skóre stretnutia v 11. minúte, keď využili dlhú presilovku 5 na 3 zásluhou Kvetoslava Grežďa, ktorý sa ocitol s pukom osamotený pred brankárom Nitry, ktorého prekonal strelou švihom – 1:0. Domáci pridali druhý presný zásah v úvode prostrednej časti hry po rýchlom protiútoku a presnom zakončení Filipa Rybára – 2:0. UMB hockey team si udržal čisté konto až do konca zápasu, pričom v poslednej minúte ešte spečatil stav na konečných 3:0 gólom do prázdnej bránky v podaní Kristiána Janáčka. Banskobystrickí univerzitní hokejisti tak vyhrali štvrťfinálovú sériu Európskej univerzitnej hokejovej ligy proti Philosophers Nitra 2:0 na zápasy.

EUHL – štvrťfinále play-off – 2. zápas – piatok 01.04.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – Philosophers Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Grežďo (Kamzík, M. Jendroľ), 22. Rybár (Chamula, Kadlečík), 60. Janáček (Rybár, M. Jendroľ). Rozhodovali: Štefík – Jakubec, Šebeň. Konečný stav série: 2:0

Zostava UMB Hockey Team: Gašparovič (Mosný) – Kadlečík, M. Jendroľ, Čollák, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Pokrievka – Chamula, Koptev, Turiansky, Kamzík, Krempaský, Jablonský, Sapár, Novodomec (C), Tenkel, Janáček, Grežďo, Rybár. Tréner – L. Opáth

Hokejisti UMB sa v semifinále play-off EUHL stretnú s Gladiators Trenčín. Prvé dva zápasy sa odohrajú 6. a 7. apríla v Trenčíne. Prípadný tretí duel bude hostiť banskobystrický zimný štadión.