UMB hockey team sa po postupe cez Philosophers Nitra predstavil v semifinále Európskej univerzitnej hokejovej ligy v Trenčíne. Banskobystrickí univerzitní hokejisti na ľade Gladiators TnUAD neuspeli ani v jednom z dvoch zápasov a do finále sa tak neprebojovali. Zo stredajšieho a štvrtkového duelu vám prinášame aj fotogalériu.

V stredu rozhodol Trenčín v druhej tretine

Hokejisti UMB vycestovali v stredu do Trenčína v oklieštenej zostave, keď mali na súpiske len sedem útočníkov. Gladiators otvorili skóre v 5. minúte, kedy vyhral buly v útočnom pásme Smolka, spoza ľavého kruhu vystrelil Trnavský a z dorážky sa presadil Marcel Škvarka – 1:0. Na ďalšie presné zásahy sa čakalo do druhej tretiny, v ktorej domáci prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Hneď v prvej minúte prostrednej časti hry prihral Osvald z ľavej strany medzi kruhy Matúšovi Trenčanovi, ktorý z prvej prekonal Gašparoviča – 2:0.

V 28. minúte zvýšili hráči Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka už na 3:0, keď od modrej čiary vystrelil Ilenčík a Švancara posunul odrazený puk pred bránkou Erikovi Páričkovi, ktorý bekhendom z otočky trafil odkrytú časť bránky UMB. V 35. minúte sa po druhýkrát v zápase presadil Škvarka, ktorý si našiel voľné miesto pred bránkou a po prihrávke z pravej strany prekonal gólmana hostí – 4:0. Hokejisti UMB v tretej tretine už len skorigovali stav na konečných 4:1, keď v 46. minúte dvojica Rybár – Tenkel naviazala na seba troch protihráčov a prvý menovaný prihral pred bránku osamotenému Davidovi Šoltésovi, ktorý pomedzi betóny brankára domácich skóroval. Nič to však nezmenilo na tom, že Gladiators Trenčín mali po stredajšom zápase postupový mečbal.

EUHL – semifinále play-off – 1. zápas – streda 06.04.2022 – ZŠ Pavla Demitru – Trenčín

Gladiators TnUAD Trenčín – UMB hockey team 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Góly: 5. Škvarka (Trnavský, Smolka), 21. Trenčan (Osvald), 28. Párička (Švancara, Ilenčík), 35. Škvarka (Párička, Ilenčík) – 46. Šoltés (Rybár, Tenkel). Rozhodovali: Žák – Rehák, Tvrdoň. Diváci: 62. Stav série: 1:0

Zostava UMB Hockey Team: Gašparovič (Lupták) – Kadlečík, Čollák, D. Petrík, Vlk, M. Jendroľ, Šoltés, Pokrievka, Štec – Chamula, Koptev, Kamzík, Turiansky, Tenkel, Grežďo, Rybár. Tréner – L. Opáth

Vo štvrtok hokejisti UMB proti Gladiators neskórovali

Na druhý duel série hranej na dva víťazné zápasy nastúpili hokejisti UMB už s deviatimi útočníkmi. Na počte strelených gólov sa to však neprejavilo. Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Presne po dvoch minútach hry poslal gladiátorov do vedenia Erik Smolka, ktorý si našiel pred bránkou odrazený puk po strele Škvarku a bekhendom prekonal Gašparoviča. Smolka pridal druhý gól v 14. minúte, keď po prihrávke Huňu spoza bránky vystrelil z medzikružia z prvej presne. V 18. minúte sa zas od ľavého mantinelu natlačil s pukom na os klziska Marcel Škvarka, ktorý presnou bekhendovou strelou zvýšil už na 3:0. V nasledujúcich dvoch tretinách sa už ani jedno mužstvo strelecky nepresadilo a Gladiators Trenčín tak ovládli semifinálovú sériu play-off EUHL výsledkom 2:0 na zápasy.

EUHL – semifinále play-off – 2. zápas – štvrtok 07.04.2022 – ZŠ Pavla Demitru – Trenčín

Gladiators TnUAD Trenčín – UMB hockey team 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 2. Smolka (Škvarka, Ilenčík), 14. Smolka (Huňa, Trnavský), 18. Škvarka (Osvald, Jánoš). Rozhodovali: Čahoj – Ševčík, Vrbinský. Diváci: 75. Konečný stav série: 2:0

Zostava UMB Hockey Team: Gašparovič (Mosný) – Kadlečík, Petrík, Vlk, M. Jendroľ, Šoltés, Pokrievka, Štec – Krempaský, Chamula, Koptev, Kamzík, Turiansky, Tenkel, Grežďo, Sapár, Novodomec. Tréner – L. Opáth