Tretí finálový zápas Univerzitnej ligy priniesol opäť zaujímavé stretnutie. V netradičnom večernom čase sa proti sebe postavili hráči UMB Hockey team proti Gladiators Trenčín. Včerajší zápas rozhodli individuálne chyby, ktorých domáci výber urobil menej.

Úvodné buly vyhrali hostia a po 10 sekundách smerovala prvá strela na Korytára. Duel nasvedčoval, že bude hlavne o osobných súbojoch, ktoré stáli hráčov množstvo síl. V 8. minúte sa jeden z domácich útočníkov drzo natlačil pred Kostelného, ale na gól bola jeho hokejka prikrátka. Vedenia sa v 12. minúte ujali gladiátori z hokejky Šimka. Na strane UMB bolo veľa nepresností čo komplikovalo prechod do útočného pásma. Vyhraté buly, rýchla kombinácia za bránkou súpera a presná prihrávka na Garaya zapríčinili vyrovnávajúci gól. Prvá tretina skončila nerozhodne 1:1.

Druhé dejstvo začalo svižným tempom. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Prvú presilovú hru si v 26. minúte zahrali hráči UMB, ale v početnej výhode si nedokázali vypracovať vážnejšie ohrozenie. Habšuda po uplynutí trestu naskočil na ľadovú plochu, dostal sa do úniku, kde už stál pripravený Korytár. Obe strany si pozorne strážili modrú čiaru. Banskobystričania išli v 31. minúte prvýkrát do vedenia, keď po nenápadnej akcii strela Šeligu zapadla do bránky hostí. V závere tretiny Trenčania pritvrdili a zavreli domácich v pásme.

Gladiátori sa od prvej minúty poslednej dvadsaťminútovky snažili vrhnúť na svojho súpera. Najprv mohol potrestať zlú rozohrávku domácich Kopecký, a neskôr ten istá hráč strelou spomedzi kruhov nebezpečne ohrozil Korytára. Zbytočného faulu sa dopustil v útočnom pásme Adamčík a poslal UMB do troch. Dvojitú početnú výhodu si hostia nenechali ujsť a z hokejky Habšuda znížili na 2:2. Netrvalo ani desať sekúnd a domáci opäť viedli, keď peknú prihrávku od Adamčíka upravil do bránky opäť Šeliga. Domáci si vysokým napádaním držali súpera ďaleko od bránky. Hostia v závere doplatili na faul, keď Mendel po prihrávke od Kandru zvýšil na 4:2.

EUHL – finále – 3. zápas – Banská Bystrica

UMB Hockey team vs. Gladiators Trenčín 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 15. Garay (Kamzík, Tatar), 31. Šeliga (Janák), 46. Šeliga (Adamčík), 57. Mendel (Kandra, Jendrol) – 12. Šimko (Hegyi, Berak), 46. Habšuda (Stano, Trenčan). Stav série 2:1.

Zostava UMB Hockey team: KorytárKadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Seliga, Tatar, Adamčík, Kamzík, Kandra, Primus, Švarc, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava Gladiators Trenčín: Kostelný – Huna, Bozik, Habšuda, Kopecký, Šimko, Matejka, Trenčan, Hegyi, Osvald, Janos, Hulman, Stano, Revesz, Mečiar, Kudlej, Berák, Balaj

Pozápasové hodnotenia:

Filip Kandra (kapitán UMB Hockey team): „Bol to ťažký zápas ale vyhrali sme zaslúžene. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná. Rozhodli však individuálne chyby, ktorých sme urobili menej. Pri štvrtom góle som sa riadil heslom: prvá myšlienka najlepšia myšlienka, a myslel som hneď na to že to prihrám Robovi, čo sa mi aj podarilo. V štvrtom zápase chceme pokračovať v hre, ktorú sme hrali, dať pár gólov, využiť šance a mať menej trestov než súper.”

Vladimír Korytár (brankár UMB Hockey team): „Zápas bol veľmi ťažký aj z dôvodu, že sa hral neskoro večer. Úspešne sme zvládli prvú aj druhú tretinu, čo si myslím rozhodlo. Chalani odviedli dobrú robotu, čistili bránkový priestor a nedávali súperovi šancu dorážať nahodené puky. V presilovej hre som počas presúvania videl zrazu strelca. Dokázal to namieriť medzi betóny, na čo som nestihol zareagovať. Dnes stačí už len dotiahnuť jeden zápas a titul je doma.“