Pod Urpínom v rámci exhibície zavítal moskovský tím MATI Aviators. Aj keď išlo len o priateľský zápas, domáci hráči v tejto prestížnej konfrontácii chceli zvíťaziť.

UMB Banská Bystrica vs. MATI Aviators 5:5 (2:2, 1:2, 2:1)

Góly: 14. Janák (Studený, Maliňák), 14. Málus (Indrych, Ferleťjak), 34. Akantis (Indrych, Ferleťjak), 45. Tenkel (Janák, Kasanický), 57. Indrych (Ferleťjak, Kasanický) 8. Lipetskii, 8. Glazunov (Gunt), 24. Boychenko, 30. Flotskyi (Trofimov), 60. Musinskii (Belotskii)

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan (27. Hanzel) Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Maliňák, Michalčík, Kasanický, Mančák, Prandorfy, Rajčan, Málus, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Janák, Indrych, Ferleťjak, Šeliga

Zostava MATI Aviators: Chernenkov Belotskii, Boychenko, Glazunov, Gubin, Gunt, Dobronin, Zaitsev, Korneev, Zubarev, Lipetskii, Lozhkin, Musinskii, Semenov, Sidorov, Trofimov, Flotskiy, Chernenkov, Shreyder

Hokej - UMB Banska Bystrica vs. MATI Aviators - 18.12.2015 - Banska Bystrica

Hneď od začiatku sa hral ofenzívny hokej zo strany na stranu. Na prvý gól sa čakalo do 8. minúty, keď sa presadil hosťujúci Lipetskii a poslal ruský tím do vedenia. O pár sekúnd už bol po presnom zásahu Glazunova náskok MATI Aviators dvojgólový. Hokejisti UMB zostali trochu zaskočený, no vďaka dvom zlepeným gólom zo 14. minúty duel rýchlo vyrovnali.

Pekné akcie okorenené aj gólmi pokračovali v druhej časti. V 24. minúte sa presadil Boychenko a opäť poslal hostí do výhody. Ruskí hokejisti sa presne v polovici stretnutia zásluhou Flotskyiho dostali do dvojgólového vedenia. V 34. minúte ale  aktivitu domácich zúročil na korigujúci gól Akantis.

V poslednej dvadsaťminútovke sa Banskobystričanom podarilo vyrovnať, keď sa presadil Tenkel. Zimný štadión pod Urpínom vybuchol radosťou tri minúty pred záverečným klaksónom, keď Indrych prvýkrát v zápase poslal hokejistov UMB do vedenia. Hosťujúci hráči ale zabojovali a v závere sa im podarilo vyrovnať, keď sa 45-sekúnd pred koncom presadil Musinskii. Po dramatickom priebehu sa tento priateľský zápas skončil zaslúženou remízou 5:5.