V prvom domácom dueli UMB tím zabojoval o ďalšiu šancu pre získanie titulu. V treťom finálovom zápase s UK Praha viedli dramatický súboj a rozhodli až posledné sekundy stretnutia. UMB tím si potvrdil víťaznú líniu na domácom ľade a opäť vyhral.

UMB Banská Bystrica vs. UK Praha  6:5 (2:1, 1:1, 3:3)

Góly: 4. Kamzík (Indrych. Majling), 20. Žáčik (Mančák, 22. Kamzík, 50. Kasanický (Kamzík), 58. Majling (Indrych, Kandra), 59. Kamzík (Indrych) – 4. Novák (Christl), 27. Slánský (Klindera), 41. Krátky (Krudenc, Hučko), 42. Kasala (Gremlica), 44. Valder (Bartoš).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár  – Primus, Janečko, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Málus, Kmazík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Michalčík, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Janák, Mendel, Koch

Zostava UK Praha: Karda  – Vacek, Krátky, Kukačka, Hučko, Slánský, Baláž, Kasala, Bartoš, Svoboda, Klindera, Knobloch, Pastier, Herr, Krudenc, Christl, Novák, Veselý, Gremlica, Valder, Rovný

Už v prvej minúte zápasu sa domáci tím pokúsil o šťastie a atakovali bránku súperov, žiaľ puk sa odrazil od brankárovej masky. V 3. minúte sa súperom naskytla vynikajúca príležitosť, ktorú aj zúžitkoval Novák a pripísal si prvý gól zápasu, ktorý poslal UK Prahu do vedenia. Do tridsiatich sekúnd však Banskobystričania odpovedali. O vyrovnávajúci gól sa postaral Kamzík svojou priamou strelou spomedzi kruhov. V 16. minúte sa domáci tím dostal do oslabenia 5 na 3, no nedovolili súperom dostať sa do vedenia. Pár sekúnd do konca prvej tretiny to na zimnom štadióne ožilo. Mančák svojou prihrávkou spoza brány pripravil Žáčikovi vynikajúcu možnosť dostať tím do vedenia. Akcia dvojici hráčov vyšla a tak Bystričania odišli do šatní po prvej tretine s vedením 2:1.

V 22. minúte zápasu sa domáci dostali do dvojgólového vedenia veľmi nezvyčajným spôsobom. Hráč UK Prahy si v útočnom pásme prevzal puk a korčuľoval s ním smerom na Kardu. Jeho nepozornosť využil už skórujúci Kamzík a svojou hokejkou narazil do jeho, puk odskočil. Karda túto situáciu nepredpokladal a nedokázal zabrániť gólu. V 25. minúte sa domáci dostali do oslabenia 5 na 3, v ktorom v poslednej sekunde podľahol Korytár strele Slanského. V 30. minúte sa aj UMB tímu naskytla príležitosť hrať presilovú hru, ktorú nezúžitkovali. V 32. minúte však dostali možnosť na opravu, keď sa UK Praha oslabila za narazenie na mantinel. V 33. minúte sa na trestné lavičky posadili hráči oboch tímov za hrubosť. Hostia sa však dopustili ďalšieho faulu, čo dostalo domácich do výhody o dvoch hráčov. Hra pokračovala zo strany na stranu, no ani jednému z tímov sa nepodarilo skórovať.

V prvej minúte tretej tretiny sa UK Prahe podarilo vyrovnať a o minútu na to už boli vo vedúcej pozícii o čo sa postaral Kasala. Hostia sa usadili v útočnom pásme UMB tímu a neprestali atakovať Korytára. Po obrovskej snahe nakoniec podľahol Valderovej strele od modrej. Súperi z Prahy tak viedli 5:3. V 46. minúte domáci opäť hrali v oslabení. V 50. minúte zaknihovali snahu Kasanický. Nasledujúce minúty priniesli vylúčenia zo strany oboch tímov. Zápas sa zdramatizoval v 57. minúte, keď skórovali domáci. V posledných minútach zápasu bolo na ľade rušno. Vyzeralo to, že zápas pôjde do predĺženia, no o víťazstve rozhodli posledné sekundy, keď si Žáčik strelil hetrik. Stretnutie skončilo tesne 6:5.

V utorok 11. apríla je pod Urpínom na programe štvrtý finálový zápas. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.