Na dnešnom stretnutí vrátil UMB tím prehru Akademikom z Plzne. V prvom zápase prehrali Bystričania s Akademikmi 2:5, no dnešnou výhrou vyrovnali stav série.

UMB Banská Bystrica vs. Akademici Plzeň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)

Góly: 4. Šeliga (Kasanický), 16. Majling (Michalčík, Indrych), 30. Drmaj (Ferletjak, Koch), 40. Koch (Janák, Indrych), 51. Žáčik (šeliga, Kasanický), 52. Ferletjak (Mančák), 55. Janák (Nociar, Koch) – 19. Polívka (Kašpar, Blumentrit), 48. Muchka (Baxa), 56. Muchka (Synek, Franěk).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Janečko, Michalčík, Ferletjak, Šeliga, Mančák, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Majling, Žáčik, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Zostava Akademici Plzeň: Smejkal, Frček – Baxa, Červenka, Dědič, Kala, Franěk, Sequens, Prachař, Muchka, Kašpar, Tichý, Malota, Škarka, Synek, Polívka, Svoboda, Faschingbauer, Blumentrit

Už v úvode zápasu preukázali oba celky veľký súboj. UMB tím v priebehu  4. minúty vstúpil do zápasu s využitou presilovou hrou. Prvý gól stretnutia si pripísal Šeliga, ktorý tečoval Kasanického strelu. Po uplynutí trestu mohli súperi vyrovnať, keď sa v UMB tíme vylučovalo za sekanie. Nasledujúce minúty sa odohrávali v presilovkách striedajúc na oboch stranách. Náskok domácich zvýšil v 16. minúte Majling. Ku koncu prvej tretiny sa ešte súperom naskytla podarilo znížiť stav stretnutia. Po faule domáceho tímu obsadili Akademici útočne pásmo a Polívka priamou strelou do pravého horného rohu znížil gólový náskok domáceho tímu na 2:1. V závere tretiny sa domáci ešte dostali do oslabenia.

Druhá tretina sa pokračovala v oslabovej hre domácich. Plzeň sa pokúšala udržať hru pred bránkou Korytára, no vyrovnávajúci gól nepadol. V 23. minúte sa oslabenie presunulo na súperov. Gólman Plzne Smejkal bol atakovaný z každej strany, no UMB tímu sa ho prestreliť nepodarilo. Druhá tretina sa taktiež niesla v znamení vylúčení. V 27. minúte sa Bystrické mužstvo muselo opäť popasovať s hrou v oslabení, ktorú však zvládli bez problémov. V 30. minúte sa Ferletjak rozhodol preveriť Smejkala po niekoľký krát, puk nečakane poskočil a Smejkal už nedokázal zabrániť gólu. Vyskočeného puku sa zmocnil Drmaj a pohotovou reakciou zaručil tretí gól pre UMB tím. Napätie na ľadovej ploche začalo rásť, čo zapríčinilo ďalšie vylučovanie na strane hostí.  Necelú minútu pred koncom druhej tretiny sa ešte domáce mužstvo dokázalo posunúť na trojgólový náskok. Koch sa šikovne prepracoval pred bránku Akademikov a bekhendom poslal puk pomedzi betóny Smejkala.

Tretia tretina sa začala opäť vylúčením, tentokrát sa na lavičku posadil hráč UMB tímu Indrych za hákovanie. Obrovskú snahu súperov tak konečne spečatil Muchka a svojou priamou strelou v 46.minúte podporil svoj tím znížením skóre na 2:4. Na tento gól odpovedali Bystričania v 51. minúte  a vrátili sa do pôvodného trojgólového vedenia. V zápätí domáci nadviazali ďalší gól. Ferletjak využil situáciu pred bránkoviskom súperov a puk poslal za chrbát Smejkala. V 52. minúte sa naskytla súperom výnimočná príležitosť, kedy sa dostali na minútu a  40 sekúnd do presilovej hry 5 na 3. Akademici však presilovku nezužitkovali. V 55. minúte  si UMB tím opäť zvýšil skóre vďaka Janákovi, ktorý poslal puk priamou strelou pod Smejkalovú lapačku. Hneď po úspešnej gólovej akcii sa domáci opäť ocitli v oslabovej hre. Akademici to patrične využili a skórovali na 3:7. Tretí gól si na konto zapísal po druhý krát Muchka, ktorý prestrelil Korytára spred bránkoviska. Druhý zápas v semifinále medzi UMB tímom a Akademikmi z Plzne skončil výhrou domáceho tímu.

O postupujúcom tak rozhodne tretí zápas na ľade Banskej Bystrice v piatok o 17.30 hod.