Na hokejbalovom ihrisku na Rudohorskej ulici si to osem tímov rozdalo o Pohár SNP 2020.

Tímy boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín. Každé mužstvo odohrali v zákaldnej skupine tri stretnutia s hracím časom 2×10 minút. Víťaz skupiny postupoval priamo do semifinále, druhý a tretí tím putovali do štvrťfinále a posledný celok svoju púť na turnaji skončil.

Skupina A

V skupine A dominovali hráči One Taxi Banská Bystrica. Tí najprv v najvyrovnanejšom stretnutí zdolali Victors Podbrezovú tesne 1:0 gólom 9 sekúnd pred koncom duelu. V ďalších dvoch zápasoch vyhrali, taktiež neinkasovali,  a zaistili si priamy postup do semifinále. Druhé miesto si vybojovali Mladíci Zvolen za dve výhry. Do štvrťfinále postúpili z tretej priečky hráči Victors Podbrezová. Na poslednej priečke skončil Dynamic Team bez zisku bodu.

Zápasy skupina A

HbK Victors Podbrezová – One Taxi Banská Bystrica 0:1
Dynamic Team – Mladíci Zvolen 0:5
HbK Victors Podbrezová – Mladíci Zvolen 0:1
One Taxi Banská Bystrica – Dynamic Team 8:0
Dynamic Team – HbK Victors Podbrezová 0:6
Mladíci Zvolen – One Taxi Banská Bystrica 0:3

Tabuľka skupina A

1. One Taxi Banská Bystrica – 6 bodov
2. Mladíci Zvolen – 4 body
3. HbK Victors Podbrezová – 2 body
4. Dynamic Team – 0 bodov

Skupina B

B skupinu ovládli bez straty bodu hokejbalisti Cocry Banská Bystrica. Tí si postupne poradili so Zvolenom (2:1), s Legendary Team (5:1) a s Čadcou (2:0). Druhé miesto obsadili Zvolenčania po dvoch výhrach. Tretiu postupovú priečku si uchmatli hráči Čadce po víťazstve 2:0 nad Legendary Team. Práve „legendy“ zostali bez bodu a so skóre 1:13 na poslednom mieste v skupine B a turnaj pre nich skončil.

Zápasy skupina B

Pro Auto Cocra Banská Bystrica – Zvolen 2:1
Legendary Team – HbK Čadca 0:2
Pro Auto Cocra Banská Bystrica – Legendary Team 5:1
HbK Čadca – Zvolen 0:3
HbK Čadca – Pro Auto Cocra Banská Bystrica 0:2
Zvolen – Legendary Team 6:0

Tabuľka skupina B

1. Pro Auto Cocra Banská Bystrica – 6 bodov
2. Zvolen – 4 body
3. HbK Čadca – 2 body
4. Legendary Team – 0 bodov

Štvrťfinále

V úvodnom štvťfinále narazili na seba Mladíci Zvolen s Čadcou. Hráči Čadce sa ujali vedenia 2:0. Mladíci ešte síce dokázali znížiť, no Čadca gólom do prázdnej brány rozhodla o svojom postupe do semifinále. Druhým semifinalistom sa stali Zvolenčania po výhre 2:0 nad Podbrezovou.

Mladíci Zvolen – HbK Čadca 1:3
Zvolen – HbK Victors Podbrezová 2:0

Semifinále

Obidva semifinálové stretnutia skončili jasnými výsledkami. V prvom semifinále držali hráči Čadce s favorizovanou Cocrou po prvej tretine bezgólovú remízu, no po zmene strán už inkasovali päťkrát a Cocra postúpila do finále. Druhý semifinálový duel patril hráčom One Taxi, ktorí porazili Zvolen 4:0.

Pro Auto Cocra Banská Bystrica – HbK Čadca 5:0
One Taxi Banská Bystrica – Zvolen 4:0

Zápas o 3. miesto

V dueli o bronz si to rozdali hráči Čadce so Zvolenom. Na Zvolenčanoch bolo cítiť únavu po semifinále. Napriek tomu sa dostali do vedenia 1:0. To v polovici stretnutia stratili a začínalo sa odznovu. Vyrovnaný zápas zlomili Zvolenčania strelou z modrej čiary. Čadca napriek menšiemu tlaku už nedokázala vyrovnať a aj druhý zápas so Zvolenom na turnaji prehrala, tentokrát 1:2.

HbK Čadca – Zvolen 1:2

Finále

Do finále sa prebojovali mužstvá, ktoré nestratili ani bod. Napínavý súboj nakoniec rozhodol jediný gól, o ktorí sa postaral Ján Babic z One Taxi. Brankár taxikárov Ján Náter udržal aj vo svojom piatom zápase čisté konto, za čo si vyslúžil cenu pre najlepšieho brankára.

Pro Auto Cocra Banská Bystrica – One Taxi Banská Bystrica 0:1

Po záverečnom klaksóne zhodnotil turnaj organizátor Marián Lunter. „Niekoľko dní po benefičnom zápase som začal rozmýšľať, či by som nezorganizoval turnaj na tom istom ihrisku v Sásovej a rozhodol som sa pripraviť turnaj, ktorý som spojil s výročím a oslavami SNP. Na turnaji sa predstavilo 8 mužstiev, z ktorých niekoľko bolo aj na najväčšom hokejbalovom turnaji na Slovensku Országh cupe. Dokonca sa na turnaji predstavil aj samotný víťaz Pro Auto Cocra Banská Bystrica.

Myslím si, že úroveň hry na turnaji bola vysoká a som veľmi spokojný s prevedenou hrou mužstiev, ktoré bojovali do poslednej sekundy. Ja osobne som spokojný, aj keď vždy sa dá urobiť niečo lepšie a verím, že budúci ročník turnaja pozdvihnem o latku vyššie. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorý prišli, mužstvám, ktoré ku nám pricestovali či už zo Zvolena alebo Čadce a pozdvihli úroveň hry. Takisto ďakujem ľuďom, ktorí pomohli či už v rámci občerstvenia alebo samotným rozhodcom a sponzorom. Teším sa na ďalší ročník.“

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Ján Náter (One Taxi Banská Bystrica)
Najlepší obranca: Miroslav Ďurčov (Pro Auto Cocra Banská Bystrica)
Najlepší hráč: Martin Turan (Zvolen)