Sobotnému semifinálovému stretnutiu slovenskej reprezentácie predchádzal nemenej dôležitý súboj na sásovskom hokejbalovom ihrisku, teda aspoň pre aktérov finálového zápasu ligového pohára. Trofej pre víťaza turnaja získal tím HbK One Taxi Banská Bystrica.

Dokopy až dvanásť mužstiev bojovalo od septembra minulého roka o finálovú účasť v prvom ročníku One Taxi ligového pohára. Hbk Plej Bojs si postupne poradili s Rangers, PoDC Zvolen a v semifinále vyradili silnú Bukovinku. One Taxi sa v prvom kole nepredstavili, vo štvrťfinále porazili Foresters a na ceste do rozhodujúceho duelu ich nezastavila ani Cocra. V tejto sezóne sa fináloví aktéri už stretli. Vo vzájomnom ligovom zápase mali navrch Plej Bojs, keď v šiestom kole zvíťazili nad svojím súperom 2:1.

Aj sobotný duel bol vyrovnaný, hralo sa rýchlo a útočne na oboch stranách. Taxikári boli pozorní, súpera nepúšťali do veľkých príležitostí, ale sami si vedeli vypracovať pekné šance. Svojím tlakom donútili Plej Bojs k nedovolenému zákroku a následnú presilovku aj využili, keď strelou od polovice ihriska prekonal Krištofa Tomaška. Priebeh hry sa v druhej tretine nezmenil, Plej Bojs museli stále odolávať rozbehnutým taxikárom. Zdalo sa, že ich pribrzdí oslabenie, no práve v ňom si vypracovali najväčšie gólové príležitosti druhej tretiny. Keď v poslednej tretine Babic vymietol od modrej čiary pravý roh Krištofovej bránky a zvýšil na 2:0, s hráčmi Plej Bojs to nevyzeralo najlepšie. Ich iskierka nádeje sa zablysla v záverečných minútach. Dostali možnosť hrať presilovú hru, no sami sa o túto výhodu pripravili a aj oni sa previnili proti pravidlám. Do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo, a tak hráči One Taxi zdolali Plej Bojs 2:0.

Trofej pre víťaza One Taxi ligového pohára tak ostáva v domácich rukách. Slávnostne im ju odovzdal predseda BBHbÚ Andrej Nemček a menšie oslavy so šampanským prebehli rovno na ihrisku. Úvodný ročník je teda úspešne za nami. Určite sa dočkáme aj ďalších a snáď sa v nich predstaví aj viac mužstiev.