Po dlhej zimnej prestávke začala jarná časť 20-teho ročníka hokejbalových súťaží pod Urpínom. Pokračovalo sa 6. kolom v I. aj v II. lige.

I. liga – 6. kolo

Hbk Cocra Radvaň vs. Spartans BB 11:6 (2:1, 4:2, 5:3)

Góly: Berko 3, Vydurek 3, Mojžiš 2, Jedlíček, Hubáček, Nicolas Gašpar – Magurský 4, Náter, Nemček A.

Strely na bránu: 44:25. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Nicolas Gašpar – Magurský.

Hneď v prvom stretnutí narazili na seba starí harcovníci z Cocry na Spartans. Oba tímy predvádzali oku lahodiaci hokejbal. Prvý gól vsietil za Snitkov chrbát už v 53 sekunde Magurský po efektnej nahrávke čerstvej posily Spartans Nátera. Ten mal šancu na vsietenie ďalšieho gólu pri úniku za obranu Cocry, ale trafil iba žŕdku. Odpoveď Cocry prišla až v 12 minúte, keď vyrovnával Mojžiš o necelú minútu zvýšil Berko. V druhej tretine išli opäť do vedenia Sparťania po dvoch góloch Petra Magurského. Jeho útok s Nemčekom a Náterom robil Cocre najväčšie problémy. Skúsený tím Cocry si zachoval chladnú hlavu a v 9. minúte vyrovnával strelou od modrej Jedlíček. O necelých 20 sekúnd sa pridal Mojžiš. Spartans aj napriek dobrej hre a skvelo chytajúcemu Scholzovi nedokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Cocra si tak pripisuje ďalšie víťazstvo a ukázala, že vie vyhrávať aj napriek absencii svojho hviezdneho útočníka Rasťa Gašpara.

Hbk One Taxi BB vs. Hbk Worms BB 6:5 (1:2, 2:3, 3:0)

Góly: Caban J. 2, Moravec 2, Babic, Magura – Kukučka P. 2, Kalina, Čupka, Truban

Strely na bránu: 31:30. Vylúčenia: 2:3. Hviezdy zápasu: Babic – Čupka.

V druhom zápase dňa nastúpil nováčik Worms proti favorizovaným taxikárom, nedal sa však zastrašiť a zatlačil na súpera hneď od začiatku. Skóre otváral v 4. minúte Kalina. O dve minúty vyrovnával skúsený Caban po nahrávke Babica. Worms však pridali ďalší gól a šiel do druhej tretiny s tesným náskokom. Hneď v 20 sekunde druhej tretiny zvyšoval Peter Kukučka, ktorý pridal ešte jeden kúsok v 8. minúte. Vzápätí znižovali Magura a Moravec. Na 3:5 zvýšil minútu pred koncom druhej časti Čupka a črtalo sa prekvapenie. V tretej tretine však skórovali len taxikári. Brankár Martinec už nepustil za svoj chrbát žiadnu strelu. Zápas ktorý mal byť papierovo jasne v rukách One Taxi však priniesol vyrovnaný hokejbal plný tvrdých súbojov a skvelých zákrokov brankárov.

II. liga – 6. kolo

Hbk Stars BB vs. Hbk Tigers BB 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Góly: Leško 3, Gašpar 2, Vetrák – Plavucha, Chovan

Strely na bránu: 18:18. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Gašpar – Plavucha.

Vyrovnaný zápas zviedli mladíci s Tigers proti Stars. Hostia sa ujali vedenia presným zásahom Gašpara v 6. minúte. Radosť z gólu im skazil Plavucha, keď o pár sekúnd na to vyrovnal. Stars sa v druhej tretine dostali opäť na koňa po góle Vetráka. Od tejto chvíle sa už vedenia v zápase nevzdali, strelecky vyrovnaný duel tromi gólmi rozhodol Leško, za Tigers znižoval Chovan. Stars si tak pripisujú cenné víťazstvo.

Hbk Serafín Eagles vs. ŠK Medveď Motyčky 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Góly: Sila 4, David Fides 4, Samolej

Strely na bránu: 22:5. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Sila – Kollár.

Jednoznačným favoritom stretnutia boli Eagles z Liptova, ich súper z opačnej strany Donovál im nedokázal vzdorovať. Liptáci v pohodovom tempe ohrozovali Holbusa v bráne Motyčiek a pomaličky zvyšovali skóre gólmi Silu a Davida Fidesa. Na druhej strane brankára Števáka ohrozili za celý zápas len piatimi strelami, s ktorými si dokázal poradiť .

Hbk Panthers vs. Hbk Kremnica Wolves 7:6 po sn (1:2, 2:2, 3:2)

Góly: Vaclavík 3, Šebeň 3 – Mak 2, Záhorec, Dubravský, Schwarz, Hogh

Strely na bránu: 20:30. Vylúčenia: 3:1. Hviezdy zápasu: Václavík – Mak.

V tomto zápase mali byť jasným favoritom Kremnickí vlci, avšak Pantery boli proti. Najrýchleším gólom kola v 21 sekunde zaskočil Václavík kremnického Luptáka a Panthers išli do vedenia. Vlci zvýšili obrátky, prestrieľali svojho súpera a dvoma gólmi sa ujali vedenia. V druhej tretine Dubravský zvýšil náskok Kremnice. Neskôr sa k nemu pridal aj Schwarz. Za panterov znižoval kapitán Šebeň a opäť sa pridal Václavík. V tretej tretine sa hra vyrovnala. Hrdinom Kremničanov sa stal Hogh, ktorý v 14. minúte vyrovnával na 6:6 a postaral sa tak o to, že zápas poputuje do samostatných nájazdov. V nich bol úspešný len Šebeň a zabezpečil panterom bod navyše.

Hbk Autos BB vs. Hbk Foresters BB 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: Moravčík J. 3, Miartuš, Pilný – Magdolen, Surový

Strely na bránu: 20:11. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Jakub Moravčík – Magdolen.

Posledný zápas hracieho dňa priniesol pekný hokejbal. Posilnení Foresters na čele s kapitánom Mistríkom boli rozhodnutý potrápiť svojho súpera. Autos vedomí si zaváhania Kremnice sa však chopili šance a nedopustili stratu bodov. Najväčšiu zásluhu na tom mal kapitán Jakub Moravčík so svojimi tromi gólmi za Prochádzkov chrbát. Na druhej strane sa herne darilo dvojici Magdolen – Surový ale Betka v bráne Autos nepripustil drámu. Autos BB sa tak ujímajú vedenia v druhej lige.