Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica odohrali v piatok 11. februára od 20.00 h v hale na Štiavničkách stretnutie 13. kola 1. SLF proti tímu 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava. Zo stretnutia, v ktorom Bystričania prevýšili Bratislavčanov, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia oboch trénerov a hetrikového strelca Mareka Belaníka.

Hostia pohrozili už v 1. minúte, kedy sa Cyril Janoško po narážačke s kapitánom Ladislavom Križanom ocitol sám na ľavej strane ihriska a vystrelil tesne vedľa pravej žrde. V 2. minúte sa už ale Bratislavčania radovali, keď Janoško našiel z pravej strany Tibora Lengyela, ktorý osamotený pred odkrytou bránou poslal hostí do vedenia 0:1. V 5. minúte zas Janoško z polovice ihriska prekonal vybehnutého gólmana domácich Tomáša Mičudu, no loptu zastavila ľavá žrď. Hráči MIBA Ridop odpovedali v 7. minúte, kedy Marek Belaník po kombinácii na jeden dotyk cez ľavú stranu s Mariánom Hudekom zblízka pohodlne vyrovnal na 1:1.

Bystrickí futsalisti predviedli ďalšiu oku lahodiacu akciu v 9. minúte, kedy sa do kombinácie na jeden dotyk zapojila celá štvorka a svoj druhý gól do odkrytej brány pridal Belaník – 2:1. V 10. minúte platil už stav 3:1, keďže Patrik Tužinský prihral do pravého rohu palubovky Petrovi Vajdovi, ktorý našiel pred bránou presne zakončujúceho Michala Čiefa. V druhej polovici prvého polčasu už gól nepadol, aj keď až konštrukcia brány hostí zastavila strely Hudeka a brankára Mičudu.

Aktuálne siedmy celok tabuľky 1. SLF prišiel pod Urpín v oklieštenej zostave a tím MIBA Ridop po celý zápas podľa očakávania dominoval. Diváci videli štvrtý gól v sieti Prírodovedca v 25. minúte, kedy Matúš Kyjovský nastrelil pred bránu a Belaník usmernil loptu do ľavého horného rohu brány hostí, čím skompletizoval hetrik – 4:1. Zvyšné dva presné zásahy padli v 36. minúte. Na jej začiatku Patrik Krištofík po zachytení rozohrávky súpera prihral vpravo Kyjovskému, ktorý poslal loptu do bližšieho horného rohu brány tímu 4FSC. Krátko na to sa po Belaníkovej prihrávke presadil pred bránou aj Krištofík, ktorý spečatil stav na konečných 6:1. Banskobystrickí futsalisti sa tak po jednoznačnej výhre naďalej nachádzajú na 2. priečke v najvyššej slovenskej súťaži, no tretie Košice majú dva zápasy k dobru.

Povedali po zápase pre BBonline.sk

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Dnes sme to zvládli v pohode, aj výkon bol kvalitný. Začali sme laxnejšie, nakoľko súperovi chýbali kľúčoví hráči. Možno sme hostí trošku podcenili, dali úvodný gól, ale po góloch Belaníka a Čiefa do polčasu už bol pokoj. Potom sme si už hrali svoju hru, súper síce bojoval, ale v ofenzíve už nehrýzol a bolo už len otázkou skóre, koľko šancí premeníme. Góly boli pekné, rovnako ako šance aj medzihra v strede poľa, ktorá bola častokrát na jeden dotyk. O tom je futsal a som spokojný s tým, že sa hralo rýchlo, čo nám v predošlých zápasoch možno chýbalo.“

Marek Belaník, hráč MIBA Ridop Banská Bystrica: „Nezačali sme najlepšie, gól sme dostali skoro. Potom sme sa už ale v najbližších 5-10 minútach prebrali hru. Podarilo sa nám celkom rýchlo otočiť stav a potom aj odskočiť na 3:1. Súper bol stále nepríjemný, išiel do brejkov. Ustrážili sme si to, ale nebol to ľahký zápas, súper bojoval až do konca. Mali šance aj oni, ale vytvorili sme si náskok a dohrali to do konca. Našej štvorke sa v tomto zápase darilo, dali sme tuším 5 gólov, čiže zápas nám vyšiel. Spoluhráči ma pri góloch pekne našli pred bránou.“

Zsolt Pakusza, tréner 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava: „Domáci boli jednoznačne lepší a zaslúžene vyhrali. My sme pred zápasom uvažovali, či vôbec prídeme, keďže máme viacerých hráčov zranených, v karanténe, alebo doma s horúčkami. Nakoniec sme nejaký tím poskladali. Bolo vidno, že tu máme 40-ročného hráča, ktorý hral naposledy pred 6 rokmi, a takisto aj nejakých debutantov. Po korone máme za sebou málo tréningov. Napriek tomu sme sa snažili. Domáci hrali krásne, zohrato a my sme na to reagovali ťažšie. Mohli sme prehrať aj vyšším rozdielom. Chlapci sa snažili, nemám ich za čo kritizovať. Sme na nejakej ceste a musíme sa ešte učiť, vekový priemer sme mali nízky. Robili sme čo sme mohli, dnes to stačilo na takýto výsledok.“

1. SLF – 13. kolo – piatok 11.02.2022 – ŠH Dukla na Štiavničkách – B. Bystrica

MIBA Ridop Banská Bystrica – 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 6:1 (3:1)

Góly: 7., 9. a 25. Belaník, 10. Čief, 36. Kyjovský, 36. Krištofík – 2. Lengyel. Rozhodovali: Behančín – Mózer, Botka. Diváci: 50

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Rafanides (C), Belaník, Čief, Kyjovský, Hudek, Vajda, Tužinský, Krištofík, Kaľavský (tréner – M. Majling)

Zostava 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava: Ebringer (Mrlák) – Lengyel, Jaborek, Szabo, Janoško, Zámečník, Lauko, Gríger, Švolík, Križan (C) (tréner – Z. Pakusza)

10 1 1 8 21:51 4

Futsalisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo štvrtok 17. februára o 19.30 h v rámci 14. kola 1. SLF na palubovke Futsal Teamu Levice.