Nitra len v piatok na domácom ľade rozstrieľala Martin vysoko 7:0, lenže po dvoch dňoch aj hokejisti spod Zobora pocítili trpkosť debakla. Banskobystrickí barani si po prehre v Košiciach napravili chuť presvedčivým víťazstvom.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

HC '05 Banská Bystrica - HK Nitra, Banska Bystrica, 29.9.2013Góly: 12. a 35. Macík, 40. Hudec, 59. Kafka – 43. Bajtek. Zápas sledovalo 1 350 divákov.

Zostava HC ’05: Kalemba – Meland, Saracino, Martin, Bambúch, Rosandič, Zošiak, Predajniansky – Kafka, White, Handlovský – Macík, Hudec, Kadura – Fajčák, Heizer, Chovan – Lamper, Hegyi, Dolník.

Zostava HK Nitra: Kristan – König, Ordzovenský, Rais, Nádašdi, Milo, Ďurkech, Bača – Pupák, Stümpel, Tománek – Štumpf, Chrenko, Kováčik – Ručkay, Novák, Hamrák – Bajtek, Kmeč, Hrazdíra.

Banskobystričania jasne dominovali od úvodných minút a už v dvanástej minúte pokrstili nové tmavé dresy gólovo. Radoslav Macík si s Kadurom vymenil puk a presvedčivo zakončil v 12 minúte. Na ďalší gól si museli barani aj napriek tlaku počkať až do záveru druhej tretiny. V 35. minúte najskôr napriahol znova Macík a pol minúty pred koncom dotlačil puk do brány Nitry aj Michal Hudec, ktorého gól potvrdil aj videorozhodca. Aj keď v úvode poslednej tretiny znížil za hostí Filip Bajtek, hostia omnoho viac neukázali. Naopak výhru domáceho tímu podčiarkol v 59. minúte Petr Kafka, ktorému na gól nahrával muž zápasu Radoslav Macík.