Na Štiavničkách sa hral od úvodu zaujímavý futbal. Domácej Dukle nechýbalo nasadenie mladých hráčov, ktoré prinieslo ovocie už v 2. minúte po góle Slančíka.

Dukla Banska Bystrica - Slovan_34Slovan mal v kádri už aj bývalého reprezentanta Róberta Vitteka. Ten mohol vyrovnať v 14. minúte, keď hlavičkoval do tyčky, odrazenú loptu ale zachytil Kladrubský a vyrovnal stav. Samotný Vittek sa presadil tesne pred koncom polčasu, keď hlavičkou zariadil vedenia Slovana v zápase. Dukla sa však nevzdala a ešte pred polčasovým hvizdom rozhodcu vyrovnala na 2:2 zásluhou Jurča.

Po zmene strán prinieslo dianie na ihrisku trochu nervozity v hľadisku. Domácemu publiku sa nepáčilo posudzovanie jednotlivých situácií rozhodcom Kráľovičom. Slovan zlepšil svoju hru a do vedenia mohol ísť v 48. minúte, kedy trafil Milinkovič žrď Rodingerovej brány. Belasí udreli o chvíľu, na 2:3 dával Halenár. Rozhodnutie prišlo v 71. minúte. Milinkovič prihrával pred bránu a tam si loptu do vlastnej brány zrazil Teixeira. Dukla napriek tomu nepoľavila v úsilí, stav sa jej však skorigovať už nepodarilo.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:2) Góly: 2. Slančík, 45. Pavol Jurčo – 14. Kladrubský, 44. Vittek, 51. Halenár, 71. Dionatan Teixeira (vlastný), ŽK: 45. B. Ľupták, 87. Slančík – 59. Milinkovič, 72. I. Žofčák, 73. Vrablec. Rozhodovali: Kráľovič – Balko, Žákech. Zápas na Štiavničkách sledovalo 3 390 divákov.

Zostava Dukly: Rodinger – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – B. Ľupták – M. Turňa, Brašeň, Považanec (75. Chrien), Savič (65. M. Marcin) – P. Jurčo (79. Peňaška), Slančík

Zostava Slovana: Putnocký – Bagayoko, Kladrubský, Niňaj, Čikoš (46. Vrablec) – I. Žofčák, Grendel, Halenár (78. K. Mészáros), Milinkovič – Vittek, Fořt (81. Soumah)