Futsalisti Banskej Bystrice sa uplynulý víkend zúčastnili na 1. ročníku medzinárodného turnaja Orion Tip Cup 2019 v Bánovciach nad Bebravou. Za účasti 8 mužstiev zo Slovenska a Česka im len tesne ušiel postup do semifinále.

Skupina A

Hráči MIBA Banská Bystrica sa predstavili v skupine A, kde im za súperov boli účastník najvyššej futsalovej súťaže Pinerola futsal 1994, domáci FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou a MŠ Šport Team Topoľčany, ktorý na poslednú chvíľu nahradili českého zástupcu Bazooka CF Uherské Hradiště.

Banskobystričania vstúpili do turnaja cennou remízou 1:1 s momentálne druhým celkom Varta futsal ligy Pinerolou. V druhom zápase proti Topoľčanom súper odolával iba prvý polčas. Po zmene strán už favorizovaná MIBA dokázala streliť štyri góly a rozhodla o svojom prvom víťazstve. Posledný duel v skupine proti domácim Bánovciam bol priamym súbojom o postup.  Otvárací gól v dôležitom stretnutí dali domáci hráči, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Futsalisti spod Urpína napriek viacerým dobrým šanciam narážali na pripravenú defenzívu Bánoviec, ktoré udreli z protiútokov. Nakoniec po prehre 1:5 MIBA nepostúpila do semifinále o horšie skóre za Pinerolou.

FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou vs. MŠ Šport Team Topoľčany 3:2 (2:0)

Lion car MIBA Banská Bystrica vs. Pinerola futsal 1994 1:1 (0:1)

Pinerola futsal 1994 vs. FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou 1:2 (0:0)

MŠ Šport Team Topoľčany vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 2:5 (1:1)

Pinerola futsal 1994 vs. MŠ Šport Team Topoľčany 8:2 (5:0)

FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 5:1 (3:1)

Tabuľka Skupiny A

1. FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou 9b

2. Pinerola futsal 1994 4b

3. Lion car MIBA Banská Bystrica 4b

4. MŠ Šport Team Topoľčany 0b

Skupina B

V skupine B štartovali dvaja zástupcovia našej najvyššej súťaže – ŠK Makroteam Žilina a Wild Boys ´02 Bratislava, momentálne tretí tím českej Varta futsal ligy SK Slávia Praha a slovenský reprezentačný výber U19. Skupinu bez straty bodu vyhrali hráči Wild Boys, keď zdolali aj favorita z českej metropoly tesne 1:0. Slávia Praha obsadila druhú postupovú priečku do semifinále.

ŠK Makroteam Žilina vs. SR U19 3:0 (2:0)

SK Slávia Praha vs. Wild Boys ´02 Bratislava 0:1 (0:1)

Wild Boys ´02 Bratislava vs. ŠK Makroteam Žilina 3:1 (1:0)

SR U19 vs. SK Slávia Praha 1:5 (1:4)

SK Slávia Praha vs. ŠK Makroteam Žilina 3:0 (0:0)

Wild Boys ´02 Bratislava vs. SR U19 2:1 (1:0)

Tabuľka Skupiny B

1. Wild Boys ´02 Bratislava 9b

2. SK Slávia Praha 6b

3. ŠK Makroteam Žilina 3b

4. SR U19 0b

Semifinále

FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou vs. SK Slávia Praha 0:1

Wild Boys ´02 Bratislava vs. Pinerola futsal 1994 3:4

Zápas o 3. miesto

FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou vs. Wild Boys ´02 Bratislava 1:5

Finále

Pinerola futsal 1994 vs.SK Slávia Praha 1:0

Konečné umiestnenie

1. miesto Pinerola futsal 1994

2. miesto SK Slávia Praha

3. miesto Wild Boys ´02 Bratislava

4. miesto FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou

5. miesto Lion car MIBA Banská Bystrica

6. miesto ŠK Makroteam Žilina

7. miesto SR U19

8. miesto MŠ Šport Team Topoľčany

Najlepší hráči turnaja:

Martin Zdráhal (Wild Boys ´02 Bratislava), Dominik Rolinec (FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou), Martin Směřička (SK Slávia Praha), Vitinho (Pinerola futsal 1994)

Po turnaji povedal:

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica a SR U19): “Na kvalitne obsadenom turnaji sme hneď v úvode potrápili najväčšieho favorita na obhajobu víťazstva Pinerolu zásluhou kvalitnej defenzívy a bojovnosti všetkých hráčov podčiarknutej výbornými výkonmi obidvoch brankárov. Výsledkom bola cenná remíza 1:1. Druhý zápas proti outsiderovi z Topoľčian sme zvládli i keď nám najmä v prvom polčase súper trošku narobil problémy. Tretí zápas skupiny proti domácim Bánovciam bol kľúčovým z hľadiska postupu. Na chalanoch bolo najmä v úvode vidieť menšiu koncentrovanosť spôsobenú pravdepodobne únavou. Bohužiaľ, domáci išli do vedenia a zamerali sa na defenzívu a protiútoky. Naši hráči síce ukázali kvalitu, boli lepším družstvom, vytvorili sme si množstvo šancí, no počas celého stretnutia sa nám koncovka nedarila a tak sme po nešťastnom zápase darovali postup Pinerole, ktorá sa nakoniec stala celkovým víťazom turnaja. Za prístup k turnaju musím všetkých chalanov pochváliť a verím, že sme sa tým najlepším spôsobom pripravili na veľmi dôležitý piatkový ligový zápas v Leviciach.