V dňoch 20. a 21. júna sa jedenásť členná výprava zúčastnila Majstrovstiev Slovenska v malom futbale v Košiciach.  Hráči pozostávali prevažne z hráčov Mladosti – BCF, ktorí boli doplnení o hráčov z iných tímov.

Na turnaji štartovali mužstvá z celého Slovenska, celkovo ich bolo 28. Banskobystrický účastník bol vyžrebovaný do C skupiny, kde mal za súperov: TL Service Košice, Dream Team Bratislava a Legia Inter Sereď. Zo skupiny postupovali prví traja, posledný skončil na turnaji. Prvý zápas Mladosť – BCF odohrala o 9.00 h a ďalšie dva popoludní.

Zostava: Roman Filadelfi – Ján Čief, Pavel Acs, Michal Čief, Dominik Andraščík, Miloš Mišány, Lukáš Berec, Patrik Tužinský, Oliver Ďurta, Juraj Veselovský

Mladosť – BCF  vs. TL Service Košice 2:4 (2:1)

Góly: Tužinský, Ďurta

Malý futbal - 20.06.2015 - Banska BystricaV prvom zápase sa hráči Mladosti zoznamovali s terénom a najmä so systémom hry, nakoľko sú zvyknutí z Mestskej ligy v Banskej Bystrici na systém štyroch hráčov s brankárom a v Košiciach sa hralo s piatimi hráčmi. Hracia plocha bola zo živej trávy, naopak v BB sa hrá na umelej. Úvodný duel bol pre nich adaptačný.

Ako prví sa v zápase presadila Košičania. O niekoľko minút neskôr sa o premiérový zásah Mladosti na turnaji postaral Tužinský, ktorý odrazenú loptu trafil z desiatich metrov presne k tyčke. V ďalšom priebehu hráči Mladosti hrozili najmä z protiútokov, nezužitkovali niekoľko prečíslení. Našťastie jedno vyšlo, keď Mišány získal loptu, poslal loptu na Ďurtu, ktorý sa nemýlil a dostal Mladosť do vedenia 2:1. Do polčasu sa stav nezmenil a do druhého polčasu vstupovali Banskobystričania s jednogólovým náskokom. Hneď na začiatku druhého dejstva inkasovali vyrovnávajúci gól. V ďalšom priebehu Košičania pridali ďalšie dva góly. V záverečnom nápore Mladosť nedokázala streliť kontaktný gól. V prvom stretnutí na turnaji zástupca Banskej Bystrice zaknihovali prehru s mužstvom, ktoré hráva v Košiciach ligu malého futbalu s pravidlami, aké boli na turnaji.

Mladosť – BCF vs. Dream Team Bratislava 4:0

Góly: Mišány 4

Do druhého zápasu hráči Mladosti nastúpili s iným herným systémom, v ktorom pomohol rýchly gól po prieniku Veselovského po ľavej strane našiel osamoteného Mišániho a ten sa nemýlil – 1:0. O ďalší gól sa opäť postarala tá istá dvojica, keď Veselovského strelu brankár vyrazil a následná odrazená lopta s kopačky Mišániho skončila v sieti. V druhom polčase Mladosť pridala ešte dva góly, o ktoré sa postaral strelec zápasu – Mišány a naopak neinkasovali ani jeden zásluhou spoľahlivej obrany a výborne chytajúceho Filadelfiho.

Mladosť – BCF vs. Legia Inter Sereď 9:1 (4:0)

Góly: Andraščík 3, Ďurta 2, Čief M. 2, Tužinský, Berec

Posledný zápas v skupine bol ovplyvnený tým, že terén bol podmočený po výdatnom daždi. Tento fakt naopak hráčom Mladosti vyhovoval, nakoľko v celom zápase dominovali a s prehľadom zvíťazili 9:1, keď góly strieľali po pekných akciách.

V skupine C hráči Mladosti skončili na druhom mieste za TL Service Košice, kde rozhodol lepší vzájomný zápas v prospech Košičanov. Nakoľko sa zmestili v tabuľke druhých tímov do štvrtého miesta, postúpili priamo do osemfinále.

Po zápasoch v skupinách sa celá výprava ubytovala na hoteli, aby potom mohla spoločne vyraziť do ulíc. Nakoľko mali za sebou náročný deň, dlhé prestoje medzi zápasmi a celý deň na nohách, spoločné posedenie netrvala dlho. Ešte večer sa Banskobystričania dozvedeli meno súpera, ktorým bol TJ Service Košice. Súpera už veľmi dobre poznali zo zápasu v skupine, kde prehrali 2:4. Aj preto vedeli, že akú taktiku majú na nich „ušiť“.

Osemfinále

Mladosť – BCF vs. TJ Service Košice 0:0, na penalty 0:1

Malý futbal - 20.06.2015 - Banska BystricaStretnutie bolo od začiatku opatrné z obidvoch strán. Len zriedka sa niekto z aktérov dostal do šance. Mladosť eliminovala hru súpera cez pivota a tak nepúšťali TL Service do žiadnych šancí. Prvú vážnejšiu šancu zápasu mali hráči Mladosti, keď najprv zoči voči brankárovi neuspel Ďurta. Už nič ďalšie sa v prvom polčase neudialo. V druhej polovici zápasu sa dostal do šance Košický hráč, ale mieril tesne nad bránu. Najväčšiu šancu zápasu spálili hráči Mladosti, najprv zoči voči brankárovi neuspel Mišány a v dorážke sa blysol výborným zákrokom košický brankár, ktorý bol ústrednou postavou svojho tímu. Do konca zápasu sa už nič neudialo a prišli na rad pokutové kopy.

Ako prví kopali hráči TJ Service, úvodnú penaltu premenili, brankár Filadelfi nevystihol stranu. Za Mladosť si loptu postavil Ďurta, ktorému penaltu zlikvidoval brankár. V druhom kole vychytal Košičana Filadefli a tak šanca na postup Mladosti stále žila. Pred loptu sa postavil najlepší strelec Mladosti, Mišány, ale trafil tyčku, stále 0:1. V treťom kole opäť vystihol stranu Filadelfi a chytil druhú penaltu. Tretí pokutový kop Bystričanov kopal Michal Čief, ktorý tiež nedokázal prekonať košického brankára. Hráč zápasu bol jednoznačne brankár Košíc, ktorý vybojoval svojimi zákrokmi postup Košičanov do štvrťfinále.

Konečné poradie tímov:

1. AS Guard

2. FC BEPON

3. Twinstav

4. Rumburak

5. Kubánsky Atak

6. TO-DAY, U Capka

7. TL Servis

8. Legendy

9. Youngboys

10. KC Group

11. Mladosť 

Zhodnotenie turnaja:

„Za pozitívum môžeme považovať to, že sme sa konfrontovali s mužstvami z iných regiónov a mohli si vyskúšať hru s piatimi hráčmi na ihrisku s rozmermi 28 x 48 m. Organizácia podujatia bola na slabšej úrovni, čo je na škodu, ale stále je priestor na zlepšenie. Pre cca 300 hráčov bol k dispozícii jeden bufet, k štartovnému nebolo žiadne občerstvenie. Mohli byť menšie prestoje medzi zápasmi, nakoľko tri hodiny čakať na zápas je dosť. Ku koncu prvého hracieho dňa bol chaos v tom, kto kde hrá. Na záver môžeme len skonštatovať, že to bola pre výpravu Bystričanov dobrá skúsenosť, organizátorom môžeme popriať, aby zlepšili podmienky pre účastníkov turnaja a mohli sme sa stretnúť aj o rok.“