MUŽI

V piatok 4. decembra cestovali Banskobystrickí futsalisti do Lučenca, kde odohrali zápas 6. kola. V prvom meraní síl prehrala MIBA na domácej palubovke 5:6, a tak mala súperovi čo oplácať.

Futsal Klub Lučenec – MIBA Banská Bystrica 6:7 (2:2)

Góly: L. Hricov 2, A. Fehérvári, Z. Csaba, L. Rácz, vlastný V. Giertl – R. Greško 2, M. Čief 2, R. Kútik, M. Číž, M. Konder. ŽK: A. Hricov – R. Greško. ČK: A. Hricov (Lučenec). Zápas sledovalo v Lučenci 600 divákov.

Zostava MIBA: Butáš – V. Giertl, Konder, Greško, Číž, Ríša, Kútik, Čief, M. Giertl

Futsal - Lucenec vs. MIBA Banska Bystrica - 04.12.2015 - LucenecOd začiatku stretnutia boli aktívnejší domáci, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ale buď stroskotali na brankárovi Butášovi alebo strely zblokovali hosťujúci hráči. V 7. minúte sa aktivita domácich premenila na gól, keď kapitán Fehérvári otvoril zápasové skóre. Po inkasovanom góle hostia ožili, skóre sa menilo v 12. minúte, keď Kútik vyrovnal na 1:1. Hneď v 13. minúte hráči Lučenca sa opäť dostali do vedenia. V 16. minúte sa podarilo Banskobystričanom vyrovnať, o čo sa postaral Čief. Do konca polčasu sa skóre nemenilo, ani po brvne hosťujúceho Greška. Domácim sa nepodarilo nakloniť misky váh na ich stranu, proti bol opäť Butáš, ktorý viackrát podržal svoje mužstvo.

Futsal - Lucenec vs. MIBA Banska Bystrica - 04.12.2015 - LucenecV druhom polčase sa hneď v 21. minúte predčasne porúčal pod sprchy domáci hráč A. Hricov, ktorý inkasoval druhú žltú a zároveň červenú kartu. Presilovku o jedného hráča MIBA nevyužila. V 25. minúte po chybnej rozohrávke hosťujúceho hráča sa dostali domáci do jednogólového vedenia. V 27. minúte rozhodcovia prehliadli jasný faul na kapitána hostí a domáci z následnej akcie zvýšili akciou na jeden dotyk na 4:2. O tri minúty neskôr sa MIBE podarilo zásluhou Kondera znížiť na rozdiel jedného gólu. Skóre sa menilo opäť v 34. minúte, keď domáci hráč Csaba dostal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Hneď o minútu neskôr sa najprv podarilo znížiť Čížovi a v tej istej minúte vyrovnal po rýchlom brejku Čief. Domáci tréner zobral oddychový čas, ale ani ten nezastavil Banskobystričanov, dokonalý obrat zaznamenal Greško a naklonil misky váh na stranu MIBY. Vedenie hostí netrvalo dlho, keď strelu domáceho hráča tečoval do vlastnej siete V. Giertl – 6:6. V poslednej minúte mali domáci veľkú šancu na víťazný gól, ale tečovanú strelu zastavila žrď Butášovej brány a z následného brejku vsietil Greško 33-sekúnd pred koncom víťazný gól. Po záverečnom klaksóne vypukla radosť Banskobystričanov, ktorí oplatili Lučenčanom prehru z domácej palubovky. Stretnutie sa odohralo pred výbornou diváckou kulisou.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „V nervóznej atmosfére, ktorú navodili obaja rozhodcovia, sa hral pre divákov atraktívny futsal. Domáci hráči sa od začiatku vrhli do útoku a dostávali nás pod tlak. Na inkasované góly sa nám darilo odpovedať rovnakou mincou a keď sme so šťastím a včasným dostupovaním ku hráčom súpera viac gólov v prvom polčase neinkasovali, mohli sme sa v poslednej minúte ujať vedenia po viacerých strelách na súperovu bránu. V druhom polčase sme nevyužili presilovú hru a naopak sme dvakrát inkasovali. Rozhodcovia netrestali zápasnícke chmaty domácich hráčov a na ihrisko sa vniesla spomínaná nervozita. Hra sa začala prelievať ako na hojdačke, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Od stavu 3:4 sme smolne inkasovali dva góly po tečovaných strelách, ale z brejkov sme nemilosrdne trestali. Prvý raz sme viedli za stavu 5:6 a v poslednej minúte sme rozhodli na 6:7. Výborný zápas, ktorého najslabším článkom boli opäť tí, čo museli vynaložiť najmenej fyzických síl zo všetkých aktérov na ihrisku.“

Juraj Randlisek (tréner Futsal Klub Lučenec): „Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe. Už počas neho sme mohli rozhodnúť zápas. Zo šestnástich striel na bránu sme premenili len dve. Pokojne sme mohli vyhrávať o tri – štyri góly. Hneď na začiatku druhého dejstva nám vylúčili hráča a do zápasu sa vniesla nervozita. Napriek tomu sme stav ubránili, dokonca sme stihli nakloniť misku váh na našu stranu, keďže sme si vypracovali dvojgólový náskok. Potom hostia skórovali po našich hrubých chybách. Síce sme stihli ešte zrovnať skóre na 6:6, no viac síl sme nemali. Na konci sme inkasovali smoliarsky gól. Podľa mňa by bola remíza spravodlivejším výsledkom.“

Ostatné výsledky:

KSF DOXX Žilina – FC Spartak Trnava-futsal 12:4 (5:4)

1. FsK Kysucké Nové Mesto – 1. SFC Canaria Team Malacky 4:4 (1:1)

6. KSF DOXX Žilina 6 1 0 5 26:29 3

V piatok 11. decembra cestuje MIBA do Malaciek, kde bude chcieť nadviazať na domácu výhru v 2. kole. Najbližšie sa predstaví na domácej palubovke 18. decembra, keď bude hostiť trnavský Spartak.

JUNIORI

V utorok 1. decembra začala pre juniorov MIBY Banská Bystrica tretia sezóna Futsalovej extraligy juniorov. V prvom stretnutí cestovali na zápas do Popradu, kde podľahli svojmu súperovi najtesnejším výsledkom. U obidvoch mužstiev bolo vidno, že to bol ich prvý zápas aktuálnej sezóny.

FK K_Corp Poprad U19 – MIBA Banská Bystrica U19 1:0 (1:0)

Zostava MIBA: M. Longauer – P. Peniak „K“, P. Greško, V. Tóth, O. Malík, A. Barboriak, A. Adamov, J. Zigo, P. Telúch

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „Úvod zápasu a celý prvý polčas bol poznačený nedostatočnou zohratosťou a skúsenosťami s futsalom u obidvoch družstiev. Aj napriek tomu sa vyskytli šance na obidvoch stranách, no bohužiaľ súper jednu z nich premenil, kým my nie. V druhom polčase sme začali hrať aktívnejší a rýchlejší futsal, darilo sa nám viac aj v kombinačnej hre, súpera sme pritlačili, ale nedokázali sme skórovať ani z vyložených šancí. Naopak, Popradčania hrozili protiútokmi, pri ktorých nás pre zmenu podržal brankár Longauer. Záverečná power-play nám taktiež nepriniesla úspech a tak sme vo vyrovnanom zápase prehrali netradičným futsalovým výsledkom 0:1.“

Patrik Peniak (kapitán MIBA Banská Bystrica U19): „Bol to ťažký zápas pre obe strany, aj napriek tomu, že domáci tím je nováčik súťaže a odohrali s nami otvorenú partiu. Prvý polčas nás nepustili do gólovej šance, nedarili sa nám kombinácie a ani zakončenia. Po inkasovanom góle sme sa snažili na zvrat stretnutia, žiaľ domáceho brankára sme neprekonali.“

Grizzly Košice U19 – FK Tipos Prešov U19 4:3 (1:2)

ŠK Makroteam Žilina U19 – KSF DOXX Žilina U19 2:4 (1:1)

Futsal Team Levice U19 – Slov- Matic FOFO Bratisalava U19 2:1 (1:0)

Najbližšie 8. decembra juniori cestujú do Žiliny, kde odohrajú dva zápasy so žilinskými mužstvami: ŠK Makroteam Žilina U19 a KSF DOXX Žilina U19.

Všetky aktuálne informácie z prostredia klubu sú dostupné na oficiálnej webovej stránke.