MUŽI

Banskobystrickí futsalisti cestovali do Malaciek, kde odohrali zápas 7. kola Openligy.

1.SFC Canaria Team Malacky – MIBA Banská Bystrica 8:4 (3:2)

Góly: Marko Lörinczi 4, P. Michalovič, D. Bartoš, M. Reisel, J. Mráz – R. Greško 2, R. Kútik, Mário Lörinczi vlastný. ŽK: P. Zehnal, P. Ondrejka (obidvaja Banská Bystrica). Zápas v Malackách sledovalo 125 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – V. Giertl, M. Konder „K“, L. Riša, R. Greško, M. Giertl, M. Čief, R. Kútik, P. Zehnal, P. Ondrejka

Malacky - MIBA BB 2Od úvodu zápasu boli aktívnejší domáci, ktorí hneď z prvej strely nastrelili tyčku Butášovej brány. V 4. minúte využili Malacky chybu hostí a Michalovič otvoril zápasové skóre, 1:0. V 9. minúte zahrávali Banskobystričania štandardnú situáciu, z ktorej si zrazil strelu Greška do vlastnej brány Mário Lörinczi. Skóre sa menilo v 15. minúte, keď domáci hráč Marko Lörinczi strelil svoj prvý gól v tomto zápase. O minútu neskôr hostia vyrovnali zásluhou Kútika. V 19. minúte fauloval nezmyselne Zehnal a z priameho kopu strelil Reisel gól do kabín – 3:2.

Futsal - Canaria Malacky vs. MIBA Banska Bystrica - 11.12.2015 - Malacky

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, napádali svojho súpera už na jeho polovici, čo im robilo značné problémy. V 25. minúte sa aktivita premenila na vyrovnávajúci gól z halovky Greška. Až do 34. minúty sa stav nemenil a vtedy začala silná trojminútovka domácich, najprv sa dvakrát presadil v priebehu dvoch minút Marko Lörinczi, ktorý zavŕšil hetrik a v 36. minúte zvyšoval už na 6:3 Mráz. Na tento gól ešte odpovedal Greško, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov, ale to bolo od hráčov MIBY všetko. Zo záverečnej powerplay hostí dokázali kanárici streliť ešte dva góly a upravili stav stretnutia na 8:4. Domáce Malacky oplatili prehru Banskobystričanom a bodovali v treťom zápase v rade.

Ostatné výsledky:

KSF DOXX Žilina – Futsal Klub Lučenec 6:4 (2:0)

1. FsK Kysucké Nové Mesto – FC Spartak Trnava-futsal 8:4 (3:0)

6. FC Spartak Trnava – futsal 7 1 1 5 26:43 4

Najbližšie sa MIBA predstaví na domácej palubovke, kde privíta trnavský Spartak. Zápas sa odohrá v piatok 18. decembra v športovej haly Badín so začiatok o 19.30 hod.

JUNIORI

ŠK Makroteam Žilina U19 – MIBA Banská Bystrica U19 1:2 (1:2)

Góly: M. Ripel – O. Malík, A. Barboriak. ŽK: M. Lajš – P. Peniak, P. Greško

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „Po tesnej prehre v Poprade sme chceli v Žiline bodovať v obidvoch zápasoch. V prvom zápase sme s domácim Makroteamom hrali proti technicky dobrému súperovi, ktorý však hral len s piatimi hráčmi a mal navyše už jeden zápas v nohách, čo sa odzrkadlilo aj na jeho hre. Naši chalani boli celý zápas rýchlejší, aktívnejší a hoci súper zvolil defenzívnu taktiku, dokázali sme si vypracovať viacero čistých šancí po pekných kombinačných akciách. V prvom polčase sme išli do vedenia zásluhou gólu Malíka, súper nás však zaskočil po našej chybe v rozohrávke a vyrovnal. O minútu však Barboriak vsietil vedúci gól po rýchlej autovej rozohrávke. V druhom polčase sme kontrolovali priebeh stretnutia, ale nevyužili množstvo príležitostí. Súper nás našťastie nepostretal z 10-metrového kopu po nakopených často diskutabilných fauloch našich hráčov. Záverečnú powerplay súpera sme zvládli vynikajúco a zaslúžene sme vyhrali.“

KSF DOXX Žilina U19 – MIBA Banská Bystrica U19 1:3 (0:0)

Góly: D. Ostrák – P. Greško, J. Zigo, O. Malík. ŽK: M. Pleva (Žilina)

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „V druhom zápase s DOXX Žilina sme opäť predviedli disciplinovaný, kolektívny a bojovný výkon. Hoci sa prvý polčas skončil bez gólov, mali sme v ňom navrch a najmä tri tyčky z vyložených pozícii nás mohli mrzieť. Aj do druhého dejstva sme nastúpili aktívne a ujali sme sa vedenia 2:0, keď po pekných kombinačných akciách zakončovali Greško a Zigo. Súper síce znížil na 2:1, avšak gólom Malíka sme opäť išli do dvojgólového vedenia, ktoré sme si bez problémov postrážili až do záveru zápasu. Všetci chalani predviedli v obidvoch zápasoch bojovnosť, nasadenie a zodpovednú hru v defenzíve na čele s výborným brankárom Longauerom, ktorý v troch doterajších zápasoch inkasoval len tri góly a zaslúžene sme si zo Žiliny odniesli všetkých šesť bodov.“