Cez víkend sa na ihrisku v Ľubietovej uskutočnil futbalový turnaj, na ktorom sa zúčastnilo deväť tímov. Nechýbala dobrá nálada, guláš, kvalitné športové výkony, napínavé zápasy, ale aj emócie, ktoré k futbalu patria.

V skupine A si zmeralo sily 5 tímov a najviac sa v nej darilo hráčom banskobystrického miniligového mužstva AC Tornádo, ktorí nestratili ani bod. Práve víťaz skupiny ako jediný obral o body A-mužstvo domácej Ľubietovej, ktorá postúpila do semifinále z 2. miesta. K tomu jej pomohlo najmä úvodné víťazstvo s Mikronixom. V tejto skupine si zahrali aj dorastenci a žiaci Ľubietovej.

A – Skupina

Výsledky:

FK Baník Ľubietová A – Mikronix 7:5
Ľubietová dorast – Ľubietová žiaci 7:1
Mikronix – AC Tornádo 0:2
FK Baník Ľubietová A – Ľubietová dorast 4:0
Ľubietová žiaci – AC Tornádo 1:6
Mikronix – Ľubietová dorast 8:2
FK Baník Ľubietová A – Ľubietová žiaci 8:2
AC Tornádo – Ľubietová dorast 8:1
Mikronix – Ľubietová žiaci 4:1
AC Tornádo – FK Baník Ľubietová 4:3

Tabuľka:

Poradie Tím Body Skóre
1. AC Tornádo 12 20:5
2. FK Baník Ľubietová A 9 22:11
3. Mikronix 6 17:12
4. Ľubietová dorast 3 10:21
5. Ľubietová žiaci 0 5:25

 

Štvorčlenná skupina B priniesla poriadnu drámu a až tri tímy mali v konečnej tabuľke zhodne po 6 bodov. Povrazník dokázal v úvodnom zápase tesne poraziť B-tím Ľubietovej, ktorý hral aj pod názvom “Hybaj Baník”. Dorastenci Brusna však dokázali Povrazník zaskočiť a v poslednom zápase sa rozhodovalo o postupe v dueli ľubietovského B-tímu s dorastom Brusna. Domáci vedeli, že do semifinále ich môže posunúť len lepšie skóre a preto vrhli všetky sily do útoku. Zápas, v ktorom odohrali svoje aj emócie nakoniec skončil víťazstvom B-tímu Ľubietovej v pomere 6:1 a tento výsledok im zabezpečil postup vďaka lepšiemu skóre. Tím Štefaňák, v ktorom hrali aj organizátori turnaja nezískal v skupine ani bod.

Skupina B

Výsledky:

FK Baník Ľubietová B – Povrazník 1:2
Piškótky Brusno – Štefaňák 7:0
FK Baník Ľubietová B – Štefaňák 3:0
Povrazník – Piškótky Brusno 2:3
Štefaňák – Povrazník 1:9
FK Baník Ľubietová B – Piškótky Brusno 6:1

Tabuľka:

Poradie Tím Body Skóre
1. Povrazník 6 13:5
2. FK Baník Ľubietová B 6 10:3
3. Piškótky Brusno 6 11:8
4. Štefaňák 0 1:19

 

Oba výbery domácej Ľubietovej v semifinále nestačili na svojich súperov a tak sa proti sebe postavili v súboji o tretie miesto. V ňom sa semifinálovou prehrou zdecimovaný A-tím nedokázal namotivovať k stopercentnému výkonu, čo využili hráči B-tímu a už po polčase rozhodli o svojom konečnom 3. mieste. Vo finále sa Povrazník stretol s mužstvom AC Tornádo, ktoré na turnaji vyhralo všetky zápasy a nezaváhalo ani vo finále, ktoré vyhralo po výsledku 4:2. Z víťazstva sa tak tešila partia hrajúca miniligu v Banskej Bystrici.

“Sme radi, že okrem hráčov A-tímu si na turnaji mohli zahrať aj naši dorastenci a starší žiaci a taktiež mnohí obyvatelia našej obce. Turnaj splnil svoj účel. Účastníci si dobre zahrali, nechýbala zábava, ale aj emócie a pekné futbalové momenty. Ďakujeme všetkým účastníkom a divákom za peknú športovú sobotu,” zhodnotil turnaj tréner FK Baník Ľubietová, Leoš Turčan.

Semifinále:

AC Tornádo – FK Baník Ľubietová B 6:0
Povrazník – FK Baník Ľubietová A 3:1

O 3. miesto:

FK Baník Ľubietová A – FK Baník Ľubietová B 0:4

Finále:

AC Tornádo – Povrazník 4:2