Občianske združenie New faces a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica pripravili vo štvrtok 8. decembra v priestoroch športovej haly Dukla na Štiavničkách jedinečné charitatívne podujatie.

Na jednu palubovku pritiahli hráčov rôznych slovenských i zahraničných futbalových klubov, ktorí sa predstavili v zápase pred banskobystrickým publikom. Gro akcie pod názvom Vyčaruj deťom úsmev sa však konalo už predtým, keď sa v jednotlivých nielen slovenských kluboch pre dobrú vec spájali samotní hráči.

Oranžový tím v zložení Boroš – Pančík, Bažík, Barčík, Pich, Pečovský, Ďuriš, Hronec, Kentoš nakoniec v charitatívnom zápase porazil pod komentátorským dohľadom Slava Jurka modrý tím v zložení Chudý – Ďubek, Peter Petráš, Sylvestr, Gajdoš, Gajdošík, Kostelný v pomere 9:7. Súčasťou podujatia bola i dražba dresov futbalistov. Napríklad Vratislava Greška, Martina Jakubka či Michala Ďuriša. A práve dres odchovanca Dukly, ktorý len v utorok v drese Plzne rozhodol zápas Ligy majstrov proti AC Miláno, sa stal najcennejším, vydražil sa až za 250 eur.

Hráči futbalových klubov Corgoň ligy, druholigovej Podbrezovej, úspešnej českej Plzne i škótskeho Heart of Midlothian, v ktorom chytá slovenský gólman Marián Kello, ale aj  diváci a dražitelia dresov na štvrtkovom podujatí prispeli detičkám na klinike pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici sumou 12 124 eur. Peniaze budú slúžiť na spríjemnenie času stráveného v nemocnici i pomoc postupne počas celého nasledujúceho roka.