Futbalisti banskobystrickej Dukly sa po prerušení sezóny po prvom jarnom kole II. ligy kvôli koronakríze pripravovali individuálne. V pondelok, 11. mája sa však už konečne stretli na spoločnom tréningu v športovom areáli v Kremničke, kde sa budú v nasledujúcom období pripravovať na reštart sezóny.

Európska futbalová federácia (UEFA) chce aby sa futbal v Európe opäť rozbehol a Dukla by tak mala dostať šancu zabojovať o postup do Fortuna ligy. Banskobystrickí futbalisti sa momentálne nachádzajú na 1. mieste tabuľky II. ligy s 3-bodovým náskokom pred Dubnicou nad Váhom. Isté momentálne je, že ak sa súťaž dohrá, jej víťaz do najvyššej slovenskej futbalovej ligy postúpi. Najvyššie dve slovenské súťaže by sa mohli opäť rozbehnúť začiatkom júna.

„Možné scenáre sa pravdepodobne budú odvíjať od rozhodnutia krízového štábu, respektíve od dátumu spustenia 4. fázy uvoľňovania opatrení. My sme, ako sme už dávnejšie hovorili, pripravení sezónu dohrať. Sezóna by sa mala reštartovať 6., alebo 13. júna a náš predpoklad je, že to bude bez divákov“, povedal na margo reštartu II. ligy Ivan Šimko, PR manažér MFK Dukla Banská Bystrica.

Hráči Dukly spolu trénovať môžu, no stále musia dodržiavať určité podmienky, ktoré stanovil Slovenský futbalový zväz. Hráči musia trénovať v jednotlivých skupinách na plochách 30×30 metrov, pričom každá tréningová pomôcka musí byť po tréningu dezinfikovaná a hráči nemôžu používať šatne, sprchy, či toalety.

Na tréningu ešte neboli prítomní všetci členovia A-mužstva, no káder aspoň zatiaľ doplnili viacerí dorastenci. „Tréningu sa zúčastnilo 19 hráčov, pričom neboli prítomní Jozef Dolný, Blažej Vaščák, Gabriel Holub, Miladin Vujošević a Július Nôta, pretože im zatiaľ nevieme poskytnúť bývanie, nakoľko všetci štandardne bývajú v penzióne v Kremničke. A-tím sme teda v tréningoch doplnili o dorastencov Uhrinčaťa, Gondu, Kostúra a Trnovského. Všetci hráči zaberajú naplno a sú pripravení nastúpiť do boja o body“,  povedal o zložení A-mužstva na prvom spoločnom tréningu od prerušenia súťaže Šimko.

Futbalisti MFK Dukla sa tak už od dnes spoločne pripravujú na reštart súťaže, po ktorom budú chcieť zabojovať o postup do Fortuna ligy. Ako to na spoločnom tréningu vyzeralo, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.