Banskobystrický folklórny súbor Urpín si vyskúšal zaujímavú hudobno-tanečnú spoluprácu so známou skupinou Vidiek.

FS Urpín s VidiekomSpoločné vystúpenie sa uskutočnilo v rámci súkromnej firemnej akcie. Keďže skupina Vidiek s Jankom Kuricom účinkovala v rovnakom programe, vznikla myšlienka spolupráce. „Dohodli sme sa, že pripravíme spoločné vystúpenie na takmer notoricky známu skladbu Vidiečan, ktorú sme, po takmer dvojtýždňových prípravách a spoločnej generálke, odprezentovali na firemnej akcii v priestoroch Hotela Partizán na Táloch,“ vysvetľuje riaditeľ folklórneho súboru Urpín Peter Pohančaník.

Členovia FS Urpín si netradičné role vyskúšali niekoľkokrát aj v minulosti. Pravidelne v rámci Banskobystrického kultúrneho leta pripravujú spoločenské podujatie Folklórne hry. Toto leto sa predstavili netradične so skupinami Funny Fellows a Slovak Tango.

Čo sa týka spojenia folklóru a populárnej hudby, v poslednom období rezonuje najmä aktuálna spolupráca Lúčnice a IMT Smile. Veľmi dobré ohlasy malo aj spoločné vystúpenie FS Urpín a Vidieka. „Vystúpenie  malo vynikajúcu divácku odozvu a spolupráca sa zapáčila obidvom zúčastneným telesám.  Myslím si, že spájanie folklóru s populárnou scénou je divácky veľmi atraktívna záležitosť, nakoľko každý si v nej môže nájsť to, čo sa mu najviac páči,“ dodáva Pohančaník.

Nie je nereálne, že spoločné vystúpenie FS Urpín a skupiny Vidiek by mohla v budúcnosti vidieť aj širšia verejnosť. „Veríme, že v tejto spolupráci budeme pokračovať v roku 2015 a so skupinou Vidiek pripravíme aj rozsiahlejší projekt,“ prezradil riaditeľ FS Urpín Peter Pohančaník.