Banskobystrické hokejbalové súťaže vrcholia. Prinášame Vám sumár z uplynulého víkendu doplnený aj o fotogalériu zo zápasov.

I .BBHbL – 14. kolo

Hbk Worms vs. Hbk Cocra 1:28 (0:7, 0:9, 1:12)

G: Náčin – Gašpar R. 12, Berko Z. 7, Puškár 4, Vydurek 2, Mojžiš P. 2, Jedlíček

Strely na bránu: 11:67. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Čupka – Gašpar R.

Worms dokázali odolávať Cocre len úvodných päť minút. Potom Rastislav Gašpar spustil gólovú nádielku hodnú exhibície. Cocra nedala svojmu súperovi žiadnu šancu. Worms nedokázali vzdorovať a ani sa nedostávali do veľkých šancí. Líder súťaže tak potvrdila rolu favorita do bodky a pripísal si najväčšie víťazstvo v sezóne.

Hbk Demons Hliník nad Hronom vs. Hbk One Taxi BB 5:6 (1:4, 3:1, 1:1)

G: Hrnčiar 2, Kopčan 2, Matula – Laubert 2, Caban J. 2, Michálek 2

Strely na bránu: 15:24. Vylúčenia: 1:5. Hviezdy zápasu: Pivarči – Laubert.

V druhom zápase dňa začalo One Taxi aktívnejšie a nasúkalo Démonom hneď v prvej tretine štyri kúsky. Všetky góly stihli za necelých päť minút. Demons sa však v druhej časti prebrali k životu a znížili aj za pomoci presilovej hry na rozdiel jediného gólu. V tretej tretine boli opäť strelecky aktívnejší taxikári a gólom Jana Cabana si zaistili tesné víťazstvo 6:5.

II. BBHbL – 15. kolo

Hbk Stars vs. Hbk Tigers 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

G: Leško 3, Murňák – Krajči

Strely na bránu: 12:14. Vylúčenia: 6:4. Hviezdy zápasu: Leško – Janicová.

Na úvod druhej ligy sa stretli Stars a Tigers. Po nevýraznej prvej tretine viedli Stars o gól. Ďalší priebeh priniesol nervózny hokejbal, poriadok museli spraviť rozhodcovia. Hra sa upokojila až v tretej časti a to prospelo Stars, keď hetrik zaznamenal Leško. Za Tigers sa presadil tesne pred koncom zápasu Kristián Krajči a pokazil Kočvarovi v bránke Stars čisté konto. Stars tak pokračujú v stíhacej jazde za Autos BB.

Hbk Autos BB vs. Hbk Foresters BB 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

G: Žiak, Kubica – Chudý, Štubňa, Magdolen, Červenka, Marcinek

Strely na bránu: 18:16. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Žiak – Chudý.

Líder druhej ligy Autos BB sa stretol s drevorubačmi, ktorí dokázali favorita ošklbať o všetky body. Autos sa ujali vedenia, ale tesne pred koncom prvej tretiny počas presilovej hry otočil stav na stranu Foresters Štubňa. Druhá tretina bola vyrovnaná a chlieb sa tak lámal v záverečnom dejstve. Necelé dve minúty pred koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov Červenka. Autos následne hrali presilovku, odvolali brankára a to využili Foresteri gólom do prázdnej brány. Spečatili tak svoju šiestu výhru v rade.

Hbk Serafins Eagle Liptovská Lužná vs. Hbk Medveď Motyčky 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

G: Huba Peter st. 2, Sila 2

Strely na bránu: 27:5. Vylúčenia: 3:2. Hviezdy zápasu: Huba Peter st – Holbus.

Liptáci sa vytrápili s Motyčkami. Síce si po záverečnej siréne pripísali všetky body, ale víťazstvo sa neradilo ľahko. Medvede sa bránili a hlavnou hviezdou bol brankár Holbus, s ktorým si Serafíni nevedeli rady. Ten za svoj chrbát pustil z 27 striel len štyri. Števák na druhej strane čelil len piatim strelám za celý zápas.

Hbk Panthers vs. Hbk Kremnica Wolves 0:3 (0:1 ,0:0, 0:2)

G: Rajchman 2, Rozinaj

Strely na bránu: 15:16. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Gonda – Lupták.

Kremnický vlci s Pantermi zviedli vyrovnaný duel. Posilnení Panthers si nevedeli poradiť s Luptákom v kremnickej bráne. Rozhodnutie zápasu prišlo až v tretej tretine, keď Kremničania prekonali Sýkorku dvakrát. Vlci tak po dvoch prehrách berú cenné víťazstvo po nie ľahkom zápase.