Uplynulý víkend čakali na florbalistov FPS Banská Bystrica ďalšie ligové zápasy.

Muži

FBC Red Wings Košice vs. FPS Banská Bystrica 13:9 (4:1, 4:4, 5:4)

Florbal - FPS Banska Bystrica - 21.01.2017 - Banska Bystrica

V sobotu odohrali muži siedmy ligový zápas proti celku z Košíc. Zápas sa niesol v duchu fair play a bol veľmi bohatý na góly. Padlo v ňom až 24 presných zásahov, z toho trinásť skončilo v banskobystrickej bráne. Košice zvíťazili 13:9 a Banskej Bystrici nepomohli ani štyri góly Patrika Antala. Zápas nezačali hráči FPS vôbec dobre, keď po desiatich minútach prehrávali už 0:4. Do konca prvej tretiny sa ale vzchopili, zabrali a tak sa prvá tretina dohrala stavom 3:4. Druhú tretinu začali hráči spod Urpína lepšie, keď dokázali dať gól už za dvanásť sekúnd. Nožina s prehľadom vyhral vhadzovanie na nášho obrancu a ten veľmi šikovnou prihrávkou našiel voľného Majera, ktorý nemal žiadny problém skórovať a vyrovnal na 4:4. Druhá tretina sa niesla v znamení tvrdých súbojov a výborných šancí na oboch stranách. Záverečná tretina nebola pre banskobystrický celok vôbec dobrá. Košičania ju vyhrali o gól v pomere 5:4 a nakoniec si po výsledku 13:9 pripísali všetky body.

Staršia prípravka

FPS Banská Bystrica vs. FBK Turany 2:9 (1:3, 1:1, 0:5)

Zostava: Kapitán – Samko Duraj, Ľudko Riša, Dominik Halaj, Janko Matula, Tobias Murín, Tibor Vízner, Oliver Chmelík, Tomáš Dančo, Zuzka Žiaková, Matej Benček, Riško Kováč, brankár – Matuš Putiš.

Kolektív staršej prípravky odohral náročné kolo, ktoré zahŕňalo až tri stretnutia. Zápasov sa zúčastnili ešte tímy z Likavky, Turian a druhého  banskobystrického klubu 1.FbK BCF. Prvý duel proti hráčom z Turian Banskej Bystrici nevyšiel. Celý zápas hrali nekoncentrovane a robili veľa chýb.

FPS Banská Bystrica vs. 1.FbK BCF Banská Bystrica 8:7 (2:3, 2:2, 4:2)

Z prvého stretnutia sa poučili. Povedali si o chybách, ktoré robili najčastejšie a do ďalšieho zápasu proti 1.FbK BCF Banská Bystrica nastúpili ako vymenení. V bráne podržal družstvo skvelým výkonom Matúš Putiš, ku ktorému sa pridali aj hráči v poli. Plnili to, čo si povedali v šatni. Výborne si prihrávali, plnili si defenzívne úlohy a odmenou im bol vyrovnaný zápas s víťazným záverom.

FPS Banská Bystrica vs. Meteníci Likavka 15:1 (5:1, 4:0, 6:0)

V treťom stretnutí nadviazali na predchádzajúci výkon a chlapci opäť predviedli pekné kombinačné akcie s gólovým koncom. Záverečná bilancia zápasov pre Banskobytričanov sa skončila dvoma výhrami a jednou prehrou.