Banskobystrické Námestie Slobody počas týchto dní ovládne vôňa gastronomických špecialít. Od štvrtka 23. júna do nedele 26. júna sa tu koná prvý Food Truck festival na Slovensku. Štýlový street-food festival, aký tu ešte nebol, ponúkne okrem kvalitného jedla aj bohatý sprievodný program. Uskutoční sa na Námestí Slobody.

Jedinečný festival dobrého jedla Food Truck festival okrem Banskej Bystrice navštívil a ešte navštívi aj ďalšie slovenské mestá. Gastronomické špeciality zo Slovenska aj zo sveta privezie festival do Banskej Bystrice v unikátnych food-truckoch, spolu s bohatým programom pre rodiny s deťmi, mladých aj návštevníkov mesta.

Z historických replík áut a prívesov prispôsobených na podávanie jedál a nápojov sa bude šíriť neodolateľná vôňa všakovakých street dobrôt, od burgrov, cez gyozu až po domáce párance či lokše. A treba poznamenať, že festival myslí na ekologickú udržateľnosť. Jedlo aj pitie sa bude podávať v 100 % recyklovateľnom spotrebnom materiáli a odpad sa bude 100 % separovať.

Niektorí a najmä niektoré z nás v tomto období, pred prázdninami a dovolenkami, držia diétu, aby v plavkách vyzerali „šik“. Tí (a tie) by sa v najbližších dňoch zrejme mali (ale nemusia!) Námestiu Slobody vyhnúť. Pre tých, čo nediétujú a pre všetkých milovníkov dobrého jedla a zábavy je Food Truck festival otvorený vo štvrtok, piatok a sobotu (23. – 25. jún) od 11:00 do 22:00 h a v nedeľu (26. jún) od 11:00 do 20:00 h

V sprievodnom programe vystúpia Duo Live Guitars, Cup of Tea, Everlong, Saxana Sapietová, Dus Sky, Walk On, Adam Bros, Robo Papp, Robert Burian, Majka Valentová, Funny Fellows, Peter Bažík, Robo Opatovský a ďalší. V sobotu a v nedeľu od 11:00 do 20:00 h sa deti v detskom kútiku zabavia pri rôznych hrách, animáciách či mini disco a nebude chýbať ani maľovanie na tvár, rozprávkový kolotoč, vláčik a ďalšie atrakcie. Moderátorom podujatia je Rasťo Orth.

Vstup na Food Truck festival je voľný!

Viac informácií nájdete na webovej stránke festivalu a rovnako tak aj na Facebooku.

Ako to na Food Truck festivale vyzeralo počas jeho prvého dňa (štvrtok 23.06.2022), si môžete pozrieť v našej fotogalérii.