Uplynulý víkend patril hokejbalu. V sobotu bolo na programe 16. kolo v obidvoch súťažiach. Hráči si neoddýchli ani v nedeľu, pretože sa hralo aj 18. kolo 1. a 2. BBHbL.

1. BBHbL – 16. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 19.07.2015 - Banska BystricaSobotňajšie duely priniesli napríklad jednoznačnú výhru Radvane nad Panthers, v stretnutí kde padlo obdivuhodných šestnásť gólov. Za Cocru najviac zahviezdil Rastislav Gašpar, ktorý prekonal brankára súpera päťkrát a pridal aj jednu asistenciu. Kuriózne je, že ani päť presných zásahov Puškára nestačilo Panthers na body. One Taxi nepripustilo prekvapenie v súboji so Zvolenom a stráži si druhú priečku. Pomer striel bol vyrovnaný 22:22, no Men in Black zo Zvolena ťahali napokon za kratší koniec. Kľúčová bola najmä druhá tretina, ktorú ovládol bystrický celok pomerom 4:0 a dôležitý pri výhre 5:3 bol aj hetrik Ziga. Hliník po prehre so Žiarom stále čaká na chuť víťazstva, Modrý Kameň prekvapivo zdolal vysokým pomerom Spartans.

HbK COCRA RADVAŇ – HbK PANTHERS 11:5
HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – MiB ZVOLEN 5:3
ŠK 3M MODRÝ KAMEŇ – HbK SPARTANS 4:0
HbK ŽIAR NAD HRONOM – HbK DEMONS HLINÍK NAD HRONOM 8:4
HbK EAGLE – HbK PLEJ BOJS BANSKÁ BYSTRICA

1. BBHbL – 18. kolo

Prekvapením nedeľňajších súbojov bola najmä prehra lídra tabuľky Cocry Radvaň so Žiarom nad Hronom. Jednalo sa o prvú prehru radvanského celku v riadnom hracom čase v priebehu tejto sezóny. Po úvodnej tretine to bolo 1:1, druhú lepšie zvládli hráči Žiaru pomerom 1:2 a aj poslednú časť hry vyhrali a to 0:1. Napriek tomu, že ich súper prestrieľal tesne 17:16, mohli sa radovať z mimoriadne cenného skalpu. Krupina odohrala vyrovnaný duel so Spartans, dalo sa to čakať, pretože tieto tímy sú tabuľkoví susedia a kandidáti na prvenstvo. Po prvej tretine prehrávala 0:1, druhú však vyhrala 2:0. V záverečnej pätnásťminútovke sa to opäť otočilo, vyhrali ju Spartans 0:2 a napokon sa tešili po zápase plnom zvratov. Zvolenský MiB sa potrápil s posledným Hliníkom nad Hronom, ale napokon splnil úlohu favorita, pričom o tesnej výhre rozhodol v poslednej tretine víťazným gólom Treška. Naopak predposledný Plej Bojs nebol vyrovnaným súperom Modrému Kameňu a vyfasoval od neho debakel.

2. BBHbL – 16. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 19.07.2015 - Banska BystricaSobotňajšie 16. kolo bolo plné jednoznačných výsledkov, respektíve debaklov. Serafins dopomohol k zdrvujúcej výhre 11:0 nad Foresters piatimi gólmi Peter Sila, pričom Foresters ohrozili bránu protivníka len trikrát. Motyčky taktiež nezamútili vodu, ani dva góly Dávida Vesela nemohli stačiť na body proti Radvaň Stars. Za Radvaň dal skvelých šesť gólov Leško. Vedúci celok Worms nedal šancu dokonca ani tretej Valaskej, ktorú rozbil 12:3. Na bránu vyslal vyše dvojnásobný počet striel než súper (35:17) a to len dokazuje prečo sú na čele tabuľky. Monarchs ukázali aká je dôležitá efektivita, keď zdolali Hornú Ves Sharks vysoko 6:2, pričom pomer striel bol 19:19. Hetrikom sa blysol Lukáš Pilný, navyše pridal tri gólové prihrávky. Jediný tesný výsledok sa zrodil v súboji tímov zo spodku tabuľky – Viking Warriors s Tigers. Prvý menovaní viedli po polhodine hry gólom Vlčeka z prvej tretiny. Posledná tretina dopadla nerozhodne a predposlední Viking Warriors si pripísali ešte len tretiu výhru v tomto ročníku.

2. BBHbL – 18. kolo

V nedeľu si Tigers pripísali štvrtú výhru v sezóne, keď uspeli v samostatných nájazdoch proti Foresters. Podobne to bolo aj v zápase Hornej Vsi a Worms. Góly priniesla len druhá pasáž hry, a to po jednom na oboch stranách. Za Hornú Ves skóroval Hoch, za Worms sa presadil Kováč. Sharks boli aktívnejší v streľbe (22:12), no napokon prehrali v rozstrele. Ten rozhodujúci premenil za lídra súťaže Pitter. Druhý tím tabuľky Serafins Eagles si zmeral sily s Autos BB a jednalo sa o vyrovnaný duel. O tesnej výhre favorita 2:1 musel v záverečnej tretine rozhodnúť Michal Veselovský. Valaská zase v súboji popredných tímov zdolala poľahky Radvaň Stars a drží sa na tretej pozícii. V prvej tretine gól nepadol, ale v druhej sa prakticky rozhodlo, tú ovládli Wanderers pomerom 3:0 a následne si už tri body ustrážili.

ŠK MEDVEĎ MOTYČKY – RANGERS 1:9
HbK FORESTERS – HbK TIGERS 2:3 po samostatných nájazdoch
HORNÁ VES SHARKS – HbK WORMS 1:2 po samostatných nájazdoch
HbK RADVAŇ STARS – WANDERERS VALASKÁ 1:4
SERAFINS EAGLES – AUTOS BB 2:1
HbK MONARCHS ZVOLEN – VIKING WARRIORS 5:3